Najciekawsze zostało na deser. ŁKS wygrał w II lidze

ŁKS II Łódź zwyciężył 2:1 z Wisłą Puławy w jedynym, niedzielnym meczu na najniższym szczeblu centralnym. Konfrontacja długo rozkręcała się, a rozstrzygnięcie nastąpiło w 90. minucie.

piłkarze Wisły Puławy Materiały prasowe / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Puławy
Pierwsza połowa była jeszcze bezbramkowa, a piłkarze starali się w niej złapać rytm. Pewne jest, że obu zespołom nie udało się przeprowadzić ani jednego skutecznego ataku. Pogoda nie sprzyjała przesiadywaniu na stadionie, a cierpliwi zostali nagrodzeni dopiero w drugiej połowie.

W przedostatnim kwadransie spotkania były dwie dobre wiadomości dla łodzian. Po pierwsze zdobyli prowadzenie 1:0 strzałem Oskara Koprowskiego z rzutu karnego, a po drugie zaczęli grać w jedenastu na dziesięciu po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Maksymiliana Tkocza.

Osłabienie nie przeszkodziło rozdrażnionym gościom tworzyć sytuacji podbramkowych. W 84. minucie Wisła zdołała doprowadzić do remisu 1:1 strzałem niedawno wprowadzonego z ławki rezerwowych Karola Kargulewicza. Nie on, a Oskar Koprowski został jednak najważniejszym zawodnikiem wieczoru. Obrońca w 90. minucie ponownie przymierzył z rzutu karnego, tym razem na 2:1 dla ŁKS-u.

Najsilniejsza obecnie drużyna rezerw w Polsce znajduje się na piątym miejscu w strefie barażowej. Przed rozpoczęciem sezonu w tym rejonie tabeli można było raczej spodziewać się puławian, ale ci grają nierówno i są dopiero na 13. lokacie z punktem przewagi nad strefą spadkową.

ŁKS II Łódź - Wisła Puławy 2:1 (0:0)
1:0 - Oskar Koprowski (k.) 64'
1:1 - Kamil Kargulewicz 84'
2:1 - Oskar Koprowski (k.) 90'

ŁKS: Tomasz Kucharski - Mateusz Bąkowicz, Jakub Pawłowski, Oskar Koprowski, Jowin Radziński, Jędrzej Zając, Adrian Małachowski (46' Mieszko Lorenc), Jan Kuźma (86' Yuya Kamon), Ricardo Gonçalves (62' Łukasz Dynel), Grzegorz Glapka (61' Antoni Młynarczyk), Nelson Balongo (79' Oliwier Sławiński)

Wisła: Paweł Łakota - Oskar Przywara, Radosław Seweryś, Maksymilian Tkocz, Danian Pawłas, Janusz Nojszewski (79' Kacper Szymanek), Krystian Puton, Kamil Kumoch (70' Adam Gałązka), Robert Janicki (70' Damian Kołtański), Mateusz Klichowicz, Dawid Retlewski (79' Kamil Kargulewicz)

Żółte kartki: Zając, Gonçalves, Kuźma, Młynarczyk, Sławiński (ŁKS) oraz Puton, Tkocz (Wisła)

Czerwona kartka: Maksymilian Tkocz (Wisła) /66' - za drugą żółtą/

Sędzia: Aleksander Borowiak (Poznań)

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Wisła Puławy awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?