Probierz nie pojedzie na losowanie grup Euro. Zaskakujący powód

Poznaliśmy delegację PZPN na losowanie grup Euro 2024. Na liście zabrakło Michała Probierza, który otwarcie mówił, że chce polecieć na ceremonię. "Fakt" ujawnia, co się stało.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
 Michał Probierz WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Michał Probierz
Reprezentacja Polski jeszcze nie jest pewna awansu na Euro 2024. Nasz los rozstrzygnie się w barażach, które zostaną rozegrane w marcu przyszłego roku. UEFA jednak nie będzie na nas czekać i już w najbliższy weekend odbędzie się losowanie grup mistrzostw Europy.

Delegacja PZPN będzie obecna w Hamburgu w sobotę 2 grudnia. Właśnie poznaliśmy skład naszej federacji. Do naszego zachodniego sąsiada udaje się Cezary Kulesza (prezes), Łukasz Wachowski (sekretarz generalny), Jakub Kwiatkowski (rzecznik) oraz Łukasz Gawrjołek (logistyka).

Od razu rzuca się w oczy brak jednego nazwiska. Do Niemiec nie leci Michał Probierz. To o tyle zaskakujące, że w niedawnych wywiadach selekcjoner otwarcie mówił, że chce udać się na losowanie grup, a potem leci na dłuższy urlop. Dlaczego więc go nie na liście PZPN?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: latający Manuel Neuer. To robi wrażenie!

"Fakt" skontaktował się z PZPN w tej sprawie. Okazuje się, że Probierz nie został zaproszony. UEFA do Hamburga zaprosiła wyłącznie selekcjonerów, których reprezentacje już mają zapewniony awans na Euro 2024.

Losowanie grup odbędzie się w sobotę 2 grudnia o godzinie 18:00. Transmisja na żywo w TVP Sport. Polska będzie losowana z czwartego koszyka.

Biało-Czerwoni 21 marca rozegrają baraż z Estonią na PGE Narodowym w Warszawie. W przypadku awansu w finale zmierzymy się z Walią lub Finlandią na stadionie rywala.

Grabara wbił szpilkę Probierzowi. "Lepsza cisza niż głupie gadanie" >>
Ranking FIFA: znamy miejsce Polaków. Trwa stagnacja >>

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy Polska awansuje na Euro 2024?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×