"To ma negatywny wpływ". Kucharski wypunktował Kuleszę

- Prezes Kulesza swoimi decyzjami sam siebie postawił pod presją opinii publicznej - stwierdził Cezary Kucharski w rozmowie z "Super Expressem". Zdradził też co robi lepiej od Zbigniewa Bońka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Cezary Kulesza i Cezary Kucharski (w kółku) Getty Images / Cezary Kulesza i Cezary Kucharski (w kółku)
W ostatnim czasie głośno jest na temat reprezentacji Polski. Powód jest doskonale znany. Słabe wyniki, brak awansu na Euro 2024 bezpośrednio z - wydawało się - przeciętnej grupy.

Do tego przychodzi brak stabilizacji związany z częstymi zmianami selekcjonerów. Cezary Kulesza za swojej kadencji, która trwa od sierpnia 2021 roku, miał już trzech selekcjonerów.

We wrześniu zwolnił zatrudnionego w styczniu Fernando Santosa, a zatrudnił Michał Probierz. Ten drugi - chociaż meczu nie przegrał - awansu uratować nie zdołał.

- Cudów po Michale się nie spodziewałem, ale przynajmniej takiej gry, jaką kadra pokazywała za czasów Jurka Brzęczka - przyznał w rozmowie z "Super Expressem" Cezary Kucharski, były reprezentant Polski. - To wystarczyłoby na średniaków.

ZOBACZ WIDEO: Co Polacy myślą o reprezentacji Polski i Michale Probierzu? "Oglądałem. Źle zrobiłem"

Co miał na myśli pełniący aktualnie funkcję piłkarskiego agenta Kucharski? Solidną defensywę i skuteczność w ataku - właśnie to w jego opinii wystarczyłoby, żeby już w listopadzie cieszyć się z wyjazdu do Niemiec na mistrzostwa Europy.

Odniósł się również do wspomnianych częstych zmian selekcjonerów. - To ma negatywny wpływ na kadrę. Przychodzą nowi ludzie z nowymi pomysłami. Zawsze potrzeba czasu - stwierdził.

Kuleszy nie chce jednak tutaj krytykować jako jednostkę. - Zakładam, że zarząd ma coś do powiedzenia i są ludzie, którzy mu doradzają - przyznał.

W temacie prezesa PZPN z uznaniem mówi jednak o jednej kwestii. I porównuje go od poprzednika. - Kulesza na razie nie ma się czym pochwalić, może poza finansami w związku. Z tego co wiem, to przychody PZPN są dużo wyższe niż za prezesa Bońka - zakończył.

Zobacz także:
Jest pewien, że o Polaka będą bić się najwięksi. "Gigantyczny talent"
On to naprawdę powiedział. Burza po słowach komentatora Polsatu

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Czy Michał Probierz będzie selekcjonerem reprezentacji Polski na lata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×