Niemcy zareagowali na tragedię w polskiej kopalni. I to w naszym języku

Kilka dni temu doszło do wypadku w kopalni Sobieski w Jaworznie. Zginęło w nim czterech górników. Na tragedię w mediach społecznościowych zareagowało Schalke 04, które w swojej historii miało parę polskich akcentów.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Na dużym zdjęciu: stadion Schalke 04 (Twitter), na małym: kopalnia Sobieski w Jaworznie WP SportoweFakty / Na dużym zdjęciu: stadion Schalke 04 (Twitter), na małym: kopalnia Sobieski w Jaworznie
W barwach Schalke 04 występowało kilku reprezentantów Polski. Kibice tego zespołu doskonale pamiętają świetne momenty z defensorami Tomaszem Wałdochem i Tomaszem Hajto w składzie. Obecnie dla ekipy z Gelsenkirchen gra inny obrońca - Marcin Kamiński.

Z tego powodu klub identyfikuje się z Polakami. W piątek opublikował w mediach społecznościowych post z wyrazami wsparcia po tragedii w kopalni Sobieski w Jaworznie.

"Jako Schalke 04 myślimy o czterech górnikach, którzy stracili życie w wypadku w polskiej kopalni węgla kamiennego Sobieski" - czytamy na platformie X.

"Nasze myśli są również z ich przyjaciółmi i rodzinami, a także z kolegami górnikami" - dodano. Post pojawił się zarówno w języku niemieckim jak i polskim.

Przypomnijmy, że do tragedii doszło we wtorek (28 listopada) po południu. Według informacji Wirtualnej Polski sześciu górników było wyznaczonych do płukania rurociągu kopalni Sobieski w Jaworznie (więcej przeczytasz TUTAJ).

W pewnym momencie wypłynęła woda, a następnie doszło do rozerwania rurociągu. Niestety w wypadku zginęło czterech górników.

Zobacz też:
UEFA zareagowała na zamieszki w Anglii. "Niedopuszczalna przemoc"
Dwie twarze Legii. W Europie gramy jak w westernie [opinia]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×