Zlatan Ibrahimović wraca do Milanu. Nowa rola legendy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Song Haiyuan/MB Media / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
Getty Images / Song Haiyuan/MB Media / Na zdjęciu: Zlatan Ibrahimović
zdjęcie autora artykułu

To już oficjalnie. Zlatan Ibrahimović ponownie dołącza do AC Milanu. Tym razem Szwed będzie jednak w klubie w zupełnie nowej roli .

W tym artykule dowiesz się o:

Zlatan Ibrahimović oficjalnie karierę piłkarską zakończył latem tego roku po ponad 3 latach spędzonych w barwach Milanu. Z włoskim klubem związany był jednak już wcześniej, w latach 2010-2012. Teraz natomiast ponownie wraca do Mediolanu.

Oficjalnie o powrocie "Ibry" poinformowała firma RedBird Capital, która jest właścicielem Milanu. Szwed zajmie stanowisko partnera operacyjnego w obszarze sportu, mediów i rozrywki, a także został starszym doradcą właścicieli Milanu.

- Wszyscy mieliśmy szczęście być świadkami wielkości Zlatana jako zawodnika i jego wkładu w wprowadzenie AC Milanu na szczyt Serie A” – powiedział Gerry Cardinale, założyciel i partner zarządzający RedBird. - Zlatan to jednak nie tylko talent fizyczny, ale także wysoka inteligencja i duch przedsiębiorczości - kontynuował Cardinale.

- Jestem niezwykle wdzięczny, że mogę dołączyć do RedBird i AC Milan w tych ważnych i wpływowych rolach. Nie mogę się doczekać, aby móc przyczynić się do ich działalności inwestycyjnej we wszystkich obszarach sportowych, medialnych i rozrywkowych - powiedział z kolei sam Ibrahimović.

Czytaj także:  - Skorupski trafiony ostatnim ciosemPSG poradziło sobie z problemami

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty