Szykuje się sensacja na Euro? Zaskakująca reakcja Niemców

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Markus Gilliar - GES Sportfoto / reprezentacja Niemiec
Getty Images / Markus Gilliar - GES Sportfoto / reprezentacja Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Reprezentacja Niemiec będzie gospodarzem Euro 2024. Czy na własnych "śmieciach" podopieczni Juliana Nagelsmanna będą w stanie powalczyć o najwyższe cele? Wiara w kadrę wśród kibiców jest bardzo mała, co dobitnie pokazuje wynik ankiety "Kickera".

W tym artykule dowiesz się o:

Już za nieco ponad pół roku rozpocznie się Euro 2024. W gronie faworytów do zwycięstwa przewija się kilka drużyn, w tym m.in. Francja czy Portugalia. Nieco rzadziej wymienia się reprezentację Niemiec. Warto przypomnieć, że ostatnie większe imprezy to pasmo porażek naszych zachodnich sąsiadów.

Udział na mistrzostwach świata w Rosji w 2018 roku Niemcy zakończyli na fazie grupowej. Podobnie było cztery lata później w Katarze. Z kolei na Euro 2020 podopieczni ówczesnego selekcjonera Joachima Loewa dobrnęli do 1/8 finału. Biorąc pod uwagę potencjał tej drużyny, wyniki te są dalekie od ideału.

Z tego też powodu wiara kibiców w reprezentację znacznie spadła. Potwierdzeniem tej tezy są wyniki ankiety, którą przeprowadził niemiecki magazyn sportowy "Kicker". Dziennikarze przepytali fanów tuż po losowaniu grup na Euro. Pytanie było następujące: Jak daleko zajdzie niemiecka drużyna na mistrzostwach Europy?

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za talent! Miss Euro szokuje umiejętnościami

W ankiecie udział wzięło ponad 68 tysięcy osób. Wyniki są mocno zaskakujące. Zdaniem blisko 40 proc. ankietowanych reprezentacja Niemiec udział na Euro 2024 zakończy szybko, bo już na... fazie grupowej.

Odsetek ten jest o tyle zaskakujący, ponieważ po losowaniu grup wiadomo, że podopieczni Juliana Nagelsmanna zmierzą ze Szkocją, Węgrami i Szwajcarią. Mowa zatem o zespołach, które nie są w światowej czołówce.

Kolejne 25 proc. ankietowanych uważa, że ich ulubieńcy odpadną w 1/8 finału. W awans do ćwierćfinału przekonanych jest wyłącznie 18 proc. osób. W dotarcie do następnych faz turnieju wierzy jeszcze mniejszy odsetek.

Warto także wspomnieć o ostatnich meczach towarzyskich reprezentacji Niemiec. W listopadzie nasi sąsiedzi mierzyli się z Austrią i Turcją, i oba te spotkania kończyły się zwycięstwami rywali.

Przypomnijmy, że Euro w Niemczech rozpocznie się 14 czerwca i potrwa do 14 lipca. W meczu otwarcia gospodarze zmierzą się ze Szkocją.

Zobacz także: Hiszpańskie media bez skrupułów o Lewym Przykre obrazki na meczu Barcelony

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)