Premier League: Sensacja w Manchesterze. Kompromitacja Czerwonych Diabłów

Sensacyjną porażkę poniósł Manchester United. Na Old Trafford Czerwone Diabły przegrały z AFC Bournemouth 0:3. Remis z Burnley FC zaliczył Brighton and Hove Albion, a Jakub Moder całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Łukasz Witczyk
Edison Cavani (w środku) PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Edison Cavani (w środku)
AFC Borunemouth w ostatnich tygodniach notuje bardzo dobrą serię, dzięki której popularne Wiśnie wykaraskały się ze strefy spadkowej. Zespół ten w czterech ostatnich spotkaniach zdobył 10 punktów. Dobrą passę przedłużył na Old Trafford.

Co prawda to Manchester United sprawiał większe zagrożenie w ofensywie, ale Czerwonym Diabłom brakowało skuteczności i pomysłu na zakończenie akcji. Za to piłkarze AFC Bourmenouth byli bezwzględni.

Goście już w 5. minucie objęli prowadzenie po trafieniu Dominica Solanke'a. Ten gol sprawił, że przyjezdni skupili się głównie na defensywie, a swoich szans szukali w kontratakach. Z kolei Manchester United starał się odrobić straty, ale gospodarze byli bezradni.

W drugiej połowie Bournemouth zadało kolejne ciosy. W 68. minucie do siatki rywali trafił Philip Billing, który wykorzystał dogranie Marcusa Traverniera. Po chwili było już 3:0 dla gości, a to za sprawą Marcosa Sensiego. Po tym ciosie Manchester United nie zdołał się już podnieść.

W doliczonym czasie gry goście po raz czwarty cieszyli się z gola, ale ten nie został uznany po analizie VAR. Powodem takiej decyzji arbitra było zagranie ręką.

W innych meczach nie było sensacji. Podziałem punktów zakończył się mecz Brighton and Hove Albion z Burnley FC. Goście w 45. minucie objęli prowadzenie po golu Wilsona Odoberta, a w drugiej połowie wyrównał Simon Adingra. Na ławce rezerwowych mecz spędził Jakub Moder.

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie odniosła ekipa Sheffield United, która u siebie pokonała Brentford FC 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił James McAtee. Z kolei spotkanie Wolverhampton Wanderers z Nottingham Forest zakończyło się remisem 1:1.