The Championship: Kluby Polaków bez zwycięstw. Stracona szansa Southampton

W sobotnich meczach The Championship kluby polskich piłkarzy nie odniosły zwycięstw. Blisko wygranej był Southampton FC, ale w doliczonym czasie stracił gola i zremisował z Watfordem FC (1:1).

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek

Kilkudziesięciu sekund drużynie Świętych zabrakło do tego, by odnieść zwycięstwo z Watford FC. Goście prowadzenie objęli w 56. minucie po trafieniu Che Adamsa. Southampton FC robił wszystko, by utrzymać korzystny wynik, ale w szóstej minucie doliczonego czasu gry koszmarny błąd popełnił Bellis Harwood.

Stoper Southampton minął się z piłką, co wykorzystał Rhys Healey. Nie zdołał zatrzymać go Jan Bednarek i tylko mógł złapać się za głowę, gdy rywal doprowadził do wyrównania. Bednarek rozegrał całe spotkanie i był jednym z lepszych zawodników w swojej drużynie.

Cały mecz w barwach Huddersfield Town rozegrał Michał Helik. Jego zespół również prowadził, ale nie zdołał utrzymać korzystnego rezultatu. W 24. minucie powadzenie drużynie Polaka dał Delano Burgzorg. Tuż po zmianie stron remis gościom dał Tommy Conway.

Szczęścia nie miał też Przemysław Płacheta. Polak mecz z Preston North End zaczął jako rezerwowy i na boisku pojawił się w 81. minucie. Nie zdołał jednak pomóc drużynie w odniesieniu zwycięstwa. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0.

Z kolei Millwall FC na wyjeździe przegrał z Cardiff City 0:1. Całe spotkanie na ławce rezerwowych gości przesiedział Bartosz Białkowski.