Zamieszki w wielkim mieście. Płonące samochody i autobusy [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: ulica w Santosie
Twitter / / Na zdjęciu: ulica w Santosie

Pierwszy raz w historii FC Santos spadł z brazylijskiej ekstraklasy. Dla kibiców jest to ogromny cios. Po ostatnim meczu doszło do zamieszek na ulicach miasta.

W tym artykule dowiesz się o:

Minionej nocy zakończył się sezon w brazylijskiej Serie A. Mistrzowski tytuł wywalczyli piłkarze Palmeiras. Głośno jednak jest o drużynie, która spadła z ekstraklasy. To FC Santos, legendarny klub, w którym przed laty grali m.in. Pele oraz Neymar. W ostatniej kolejce ten klub został wyprzedzony o jeden punkt przez EC Bahia.

Piłkarze "Peixe" przegrali na własnym stadionie z Fortelazą (1:2). To był gwóźdź do trumny. Kibice byli zrozpaczeni i wściekli. Jest to bowiem pierwszy spadek tego zespołu w 111-letniej historii. Po końcowym gwizdku sędziego zawodnicy i fani zaczęli płakać.

Potem jednak było jeszcze gorzej. Rozpacz zamieniła się w złość. Na ulicach zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Wściekli kibice wszczęli zamieszki i doszło do starć z policją. W sieci krążą filmy, na których widać płonące samochody i autobusy.

Sytuację ostatecznie udało się opanować, ale żałoba w Santosie trwać będzie bardzo długo. Informację o spadku skomentował Neymar, który na Instagramie opublikował herb klubu na czarnym tle z dopiskiem: "Znowu się uśmiechniemy".

Santos FC ukończył sezon na 17. miejscu w lidze, składającej się z dwudziestu drużyn. Mecz, który przesądził o spadku, był dramatyczny. Fortelaza prowadziła po pierwszej połowie 1:0. Potem w 58. minucie wyrównał Messias. Remis utrzymywał się aż do szóstej minuty doliczonego czasu gry. Wtedy legendarny klub pogrążył Juan Lucero.

Klub, którego wychowankami są Pele i Neymar, złote czasy już dawno miał za sobą. Ostatni wielki sukces to wygranie Copa Libertadores w 2011. Santos osiem razy był mistrzem Brazylii, ale aż sześć tytułów miało miejsce w latach 60, gdy grał tam Pele.

Hiszpanie szydzą z Lewandowskiego po tym, co zrobił >> Guardiola zszokował. Wskazał, kiedy przejdzie na emeryturę >>

Źródło artykułu: WP SportoweFakty