Błaszczykowski sprzedał akcje w Wiśle

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Jakub Błaszczykowski
zdjęcie autora artykułu

Wisła Kraków nie tylko pozostaje aktualnie bez trenera. Do zmian dochodzi też w strukturach własnościowych klubu. Część swoich akcji zdecydował się sprzedać Jakub Błaszczykowski.

1 grudnia Radosław Sobolewski złożył rezygnację z funkcji trenera Białej Gwiazdy. Ta została przyjęta przez szefa klubu, Jarosława Królewskiego.

Okazuje się, że to nie koniec zmian w ekipie spod Wawelu. Kolejne dotyczą tych na "wyższym szczeblu". Mowa o strukturach właścicielskich. O wszystkim poinformował Mateusz Miga z TVP Sport.

Pakiet większościowy nadal należy do wspomnianego już Jarosława Królewskiego. Uboższy w akcje stał się natomiast Jakub Błaszczykowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: w Polsce odwołują mecze. A w Rosji? Spójrzcie sami

Legenda krakowskiego klubu część sowich akcji odsprzedała Adamowi Łanoszce, który do tej pory miał 3,75 procent udziałów. Nie zmienia to faktu, że nadal to Błaszczykowski jest na drugim miejscu pod względem liczby udziałów. Łanoszkę wyprzedza jednak minimalnie, bo o 0,01 procent.

Jak wygląda to wszystko w chwili obecnej? 53,69 procent należy do Królewskiego, 15,3 do Błaszczykowskiego, a 15,29 do Łanoszki. Kolejni są Władysław Nowak i Adam Adamyczk (obaj po 3,75 procent). Reszta udziałowców ma łącznie 8,22 procent.

Do zmian doszło tuż przed ważną decyzją dla klubu. Mowa o pożyczce. Królewski, Błaszczykowski i Łanoszka pożyczyli Wiśle niemal 10 mln zł, a wkład został podzielony wedle udziałów. Po odkupieniu ponad 11 procent udziałów, Łanuszka odpowiednio więcej wyłożył też na wspomnianą pożyczkę.

Marząca o powrocie do PKO Ekstraklasy Biała Gwiazda zajmuje aktualnie 8. miejsce w Fortuna I lidze. Wisła ma 25 punktów i traci osiem do liderującej Arki Gdynia. W czwartek z kolei krakowianie w 1/8 Fortuna Pucharu Polski zagra ze Stalą Rzeszów. Początek o godz. 18:00. Tekstowa relacja "na żywo" na WP SportoweFakty (-->> TUTAJ).

Zobacz także: Były reprezentant Polski bez hamulców o Probierzu. "To nie jest zdrowe" Boniek ujawnił, kto oprócz niego głosował przeciwko powrotowi Rosjan

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Wisła Kraków wróci do PKO Ekstraklasy?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
ALKOHOLIK
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Zwykły pasjonat futbolu nie może się połapać w,rym wszystkim a co dopiero ktoś kto blado się zna na piłce.. Zresztą co kibicowi po tym kto jakie ma akcje  
avatar
andy_w
7.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
1
Odpowiedz
"sowich akcji" - co to takiego?