Zmiany w strukturach PSG. Do gry wszedł nowy inwestor

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe/Getty Images / Na zdjęciu: Nasser Al Khelaifi
Getty Images / Jean Catuffe/Getty Images / Na zdjęciu: Nasser Al Khelaifi
zdjęcie autora artykułu

- Jako klub i instytucja wkraczamy w kolejną ekscytującą fazę wzrostu i rozwoju PSG, zarówno na boisku, jak i poza nim - zakomunikował Nasser Al-Khelaifi, cytowany przez The Athletic.

W tym artykule dowiesz się o:

Jak poinformował The Athletic, Qatar Sports Investment (QSI) sprzedał mniejszościowy pakiet udziałów w Paris Saint-Germain. Nowym ich właścicielem została amerykański firma inwestycyjna, Arctos Partners.

Wspomniany zestaw stanowi 12,5 procent wszystkich udziałów francuskiego klubu, który może być wyceniany nawet na 4,25 mld euro, jak wspomina źródło.

Władze PSG mają twierdzić, że wspomniana transakcja nie wpłynie znacząco na decyzyjność. QSI nadal będzie mieć pełną kontrolę nad piłkarskim gigantem.

Zakup udziałów przez Arctos Partners ma wesprzeć prace infrastrukturalne w klubie. Ponadto, inwestor skupi się na rozwoju kobiecej drużyny PSG, zapewniając strategiczne usługi, które pomogą klubowi w ekspansji na nowe rynki.

Kobieca drużyna Paryżan występuje na co dzień w Division 1 Feminine, czyli w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji. Podopieczne Oliviera Echouafnia zajmują aktualnie trzecie miejsce w tabeli, tracąc do liderującego Olympique Lyon aż dziewięć "oczek".

Piłkarki Paris Saint-Germain rywalizują także w Lidze Mistrzyń. Tam jednak idzie im znacznie gorzej. Uplasowały się one bowiem się na ostatnim miejscu w swojej grupie, na co złożyły się dwie dotychczasowe porażki - z Bayernem Monachium (0:1) oraz Ajaxem (0:2).

"Podtrzymuję to". Sensacyjna plotka o "Lewym" już gruchnęła Kibice śpiewają na cześć Jakuba Modera. Polak wrócił na stadion Brighton

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)