Lazio rozdaje punkty na prawo i lewo w Serie A

Nic nie wskazuje na awans Biancocelestich do następnej edycji europejskich pucharów. Lazio zawodzi w Serie A i ponownie zgubiło punkty w meczu z zespołem ze strefy spadkowej. Tym razem zremisowało 1:1 z Hellasem Werona.

Mecz Serie A: Hellas Werona - Lazio PAP/EPA / Emanuele Pennnacchio / Mecz Serie A: Hellas Werona - Lazio
Lazio radzi sobie dobrze tylko w pucharach. W tym tygodniu Biancocelesti zwyciężyli 1:0 z Genoą na miarę awansu do ćwierćfinału Pucharu Włoch, a w przyszłym tygodniu zmierzą się z Atletico Madryt w meczu o wyjście z grupy Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Podopieczni Maurizio Sarrego mają już zagwarantowany występ w fazie pucharowej, ale mogą jeszcze zyskać rozstawienie w losowaniu.

Lazio rozpoczęło mecz z dwoma zawodnikami, których sprowadziło do siebie bezpośrednio z Hellasu. Pierwszym z nich był obrońca Nicolo Casale, a drugim atakujący Mattia Zaccagni. Akurat Mattia Zaccagni strzelił w 23. minucie gola na 1:0 po płaskim dośrodkowaniu Felipe Andersona. Wymownie nie celebrował zdobycia prowadzenia dla Lazialich.

Złą wiadomością dla trenera rzymian była z kolei kontuzja Adama Marusicia, który już w pierwszej połowie został wymieniony na Elseida Hysaja.

Hellas musiał ruszyć do odrabiania strat do przeciwnika, ale liczba argumentów w ofensywie, kandydata do spadku, jest niewielka. Nie minęła godzina meczu i na boisku pojawili się zmiennicy Darko Lazović, Thomas Henry oraz Martin Hongla. Ten desant pomógł w doprowadzeniu do remisu 1:1. Thomas Henry pokonał Ivana Provedela strzałem w 70. minucie.

Przed Lazio otworzyła się jeszcze możliwość odzyskania prowadzenia po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Ondreja Dudy w 77. minucie. Były Legionista musiał przedwcześnie opuścić boisko, ale to nie miało wysokiej ceny dla Hellasu.

Paweł Dawidowicz nie gra z powodu kontuzji.

Hellas Werona - Lazio 1:1 (0:1)
0:1 - Mattia Zaccagni 23'
1:1 - Thomas Henry 70'

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua, Diego Coppola (87' Giangiacomo Magnani), Bruno Amione, Filippo Terracciano - Michael Folorunsho (57' Martin Hongla), Ondrej Duda - Cyril Ngonge, Tomas Suslov (76' Jordi Mboula), Suat Serdar (46' Darko Lazović) - Milan Djurić (57' Thomas Henry)

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari, Nicolo Casale, Mario Gila, Adam Marusić (29' Elseid Hysaj, 84' Luca Pellegrini) - Matteo Guendouzi (84' Matias Vecino), Nicolo Rovella, Luis Alberto - Felipe Anderson, Ciro Immobile (72' Taty Castellanos), Mattia Zaccagni (72' Pedro Rodriguez)

Żółte kartki: Duda (Hellas) oraz Marusić, Hysaj, Anderson, Pedro (Lazio)

Czerwona kartka: Ondrej Duda (Hellas) /77' - za drugą żółtą/

Sędzia: Giovanni Ayroldi