The Championship: porażka drużyny Michała Helika. Trudna sytuacja w tabeli

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Michał Helik

Huddersfield Town walczy o utrzymanie w The Championship, ale jego sytuacja się komplikuje. Drużyna Michała Helika doznała we wtorek porażki.

"Teriery" podejmowały Preston North End, które plasuje się na 7. miejscu, czyli tuż za strefą premiowaną udziałem w barażach o awans do Premier League.

Niespodzianki nie było. Wyżej notowani goście zwyciężyli dość pewnie i tylko przez niespełna kwadrans w drugiej połowie, gdy miejscowi złapali kontakt po golu Danny'ego Warda, wynik pozostawał sprawą otwartą. Bramka Bena Whitemana w 66. minucie zamknęła mecz.

Michał Helik pojawił się w podstawowym składzie Huddersfield Town i spędził na boisku 90 minut. Dla byłego stopera Cracovii był to 21. występ w trwającym sezonie The Championship (dotąd zdobył 5 goli).

Drużyna Polaka zajmuje aktualnie 21. miejsce w tabeli (ostatnie bezpieczne) z dorobkiem 21 pkt. Nad strefą spadkową ma 2 "oczka" przewagi, lecz Queens Park Rangers, które znajduje się tuż pod kreską, swoje spotkanie rozegra dopiero w środę (na własnym stadionie z Plymouth Argyle).

Huddersfield Town - Preston North End 1:3 (0:2) 0:1 - Alan Browne 3' 0:2 - Will Keane 39' 1:2 - Danny Ward 54' 1:3 - Ben Whiteman 66'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Huddersfield Town utrzyma się w The Championship?