Nitras doczekał się reakcji. Kibice Legii wywiesili transparent

Najbardziej zagorzali kibice Legii zareagowali na ostatnie wypowiedzi Sławomira Nitrasa (o fanach stołecznej drużyny) i Bogusława Leśnodorskiego (o prezesie Mioduskim). Na Żylecie, podczas meczu z AZ Alkmaar, pojawiły się transparenty.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Sławomir Nitras i transparent na Żylecie PAP / Sławomir Nitras i transparent na Żylecie
"Nitras zmień dilera", "Leśny - zawiąż buty, bo się potkniesz" - takie słowa kibice Legii Warszawa skierowali do Sławomira Nitrasa i Bogusława Leśnodorskiego. Transparenty, na swoim profilu X, opublikował Dominik Wardzichowski, dziennikarz sport.pl.

W przypadku nowego ministra sportu transparent najprawdopodobniej dotyczył słów, jakie polityk Koalicji Obywatelskiej wypowiedział po zamieszkach kibiców Legii z policją w Birmingham (przed i w trakcie meczu z Aston Villą).

- Jest chyba jakiś problem z kibicami Legii, bo to jest kolejny raz, kiedy nie dostosowują się do standardów obowiązujących w innych krajach. Jest pytanie, czy nie powinniśmy tych standardów podnieść. I stosować takie, które gwarantują bezpieczeństwo wszystkim na stadionie, a nie powodują, że stadion jest zdominowany przez grupę najbardziej zagorzałych fanów. Musimy się z tym zmierzyć jako państwo - powiedział Sławomir Nitras w radiu TOK FM, a jego słowa cytował portal sport.pl.

Później, nieco łagodniej, nowy minister sportu zabrał głos także w Radiu Zet. - Ale Żyleta nie jest w Anglii. Spokojnie, żadnych emocjonalnych ruchów. Natomiast rzeczywiście jest pewien problem... - tak polityk Koalicji Obywatelskiej odpowiedział na pytanie, czy po wydarzeniach w Anglii trzeba zamknąć Żyletę (kibicują na niej najbardziej zagorzali fani Legii).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: o Polaku wciąż pamiętają. Zapisał się w historii klubu

Z kolei w przypadku Bogusława Leśnodorskiego (byłego prezesa warszawskiego klubu) kibicom nie spodobały się jego wypowiedzi na temat Dariusza Mioduskiego dla portalu weszlo.com.

- Lobbował za tym, żeby nakładano na nas kary i to dość wysokie. Albo żeby ich nie anulowano - powiedzmy sobie wprost. Dzwonił do różnych, dość wysoko postawionych działaczy, nawet reprezentujących Polskę w strukturach międzynarodowych. Prosił, żeby nie pomagać klubowi - tak Leśnodorski wypowiedział się o aktualnym prezesie Legii.

Było to nawiązanie do czasów, gdy sam Bogusław Leśnodorski szefował jeszcze stołecznej drużynie (więcej TUTAJ).

Łącznie kibice Legii przygotowali trzy transparenty. Oprócz tych skierowanych do Nitrasa i Leśnodorskiego pojawiło się także hasło: "13 grudnia pamiętamy!".

W meczu kończącym fazę grupową Ligi Konferencji Europy Legia do przerwy prowadziła z AZ Alkmaar 1:0.

Zobaczcie transparenty na Żylecie:
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×