Premier League: Tottenham wygrał mimo nerwowej końcówki

Bez niespodzianki na inaugurację 17. kolejki Premier League. Tottenham Hotspur pokonał na wyjeździe Nottingham Forest 2:0, choć nie ustrzegł się nerwów.

Szymon Mierzyński
Fot Unsplash Materiały prasowe / Fot. Unsplash
"Koguty" objęły prowadzenie w doliczonym czasie pierwszej połowy po ładnej akcji. Z prawego skrzydła dośrodkował Dejan Kulusevski, a Richarlison zgubił krycie obrońców i strzałem głową z kilku metrów nie dał szans Mattowi Turnerowi.

W 65. minucie Kulusevski do asysty dołożył gola, choć bardzo pomogli mu w tym rywale. Naciskany przez Heung-min Sona Turner wybił piłkę wprost pod nogi Szweda, zaś ten huknął z ostrego kąta i zrobiło się 0:2.

Wydawało się, że to już będzie bardzo spokojny wieczór dla londyńczyków, jednak to uczucie zaburzył Yves Bissouma, który 20 minut przed końcem regulaminowych 90 brutalnie sfaulował Ryana Yatesa. Początkowo obejrzał za to zagranie żółtą kartkę, lecz po wideoweryfikacji litości już nie było i winowajca został wyrzucony z boiska.

Mimo liczebnej przewagi, ekipa Nottingham Forest nie zdołała nawet złapać kontaktu i przegrała różnicą dwóch goli. Pozostaje zatem z dorobkiem 14 pkt. i zajmuje 16. miejsce w tabeli Premier League.

Tottenham gromadzi 33 "oczka" - tyle samo co plasujący się na 4. pozycji Manchester City.

Nottingham Forest - Tottenham Hotspur 0:2 (0:1) 0:1 - Richarlison 45+2' 0:2 - Dejan Kulusevski 65'