Reprezentant Polski szaleje we Francji. Dostał kolejne wyróżnienie

Wicemistrzowie Francji w sobotni wieczór pokonali Stade de Reims 2:0, a jednym z bohaterów Lens okazał się Przemysław Frankowski. Polak został wyróżniony po sobotnim spotkaniu swojego zespołu.

Jakub Artych
Przemysław Frankowski ze statuetką dla najlepszego gracza meczu Ligi Mistrzów Twitter / twitter.com/UEFAcom_fr / Przemysław Frankowski ze statuetką dla najlepszego gracza meczu Ligi Mistrzów
Przemysław Frankowski jest podstawowym zawodnikiem RC Lens. W tym sezonie zagrał we wszystkich meczach klubu w Lidze Mistrzów od 1. minuty. Do bramki dołożył dwie asysty - w spotkaniach z Arsenalem i PSV Eindhoven.

Reprezentant Polski przeżywa bardzo dobry okres w Lens. Na początku grudnia w ramach Ligue 1 wszedł na boisko z ławki rezerwowych w meczu z Olympique Lyon i zdobył 2 bramki na wagę zwycięstwa 3:2.

Kilka dni temu został wybrany zawodnikiem meczu w Champions League, a teraz trafił do jedenastki kolejki największego dziennika we Francji.

Przypomnijmy, że wicemistrzowie Francji w sobotni wieczór pokonali Stade de Reims 2:0 i jest to ich jedenasty mecz z rzędu bez porażki.

Mecz w podstawowym składzie rozpoczął Przemysław Frankowski, który przed pierwszym gwizdkiem odebrał pamiątkową koszulkę za setny występ w barwach RC Lens. Polak jak zawsze był pewnym punktem swojego zespołu, a boisko opuścił w 88. minucie.

Jego występ docenili dziennikarze "L'Equipe" umieszczając go w jedenastce tygodnia Ligue 1. Frankowski za swój występ otrzymał notę 7 w dziesięciostopniowej skali. Dla reprezentanta Polski jest to drugie takie wyróżnienie w tym sezonie.