W Turcji skandal goni skandal. Piłkarz zeszli z boiska przez prezesa

Po ponad tygodniowej przerwie do gry powróciła turecka Super Lig. I doszło do kolejnego skandalu. Piłkarze Istanbulsporu zeszli z boiska, gdy przegrywali z Trabzonsporem 1:2, bo nakazał im prezes. Mecz nie został dokończony.

Jakub Fordon
piłkarze Istanbulsporu, którzy zeszli z boiska Getty Images / Cem Tekkesinoglu/Anadolu / Na zdjęciu: piłkarze Istanbulsporu, którzy zeszli z boiska
W ostatnim czasie doszło do skandalu w Turcji. Podczas spotkania MKE Ankaragucu z Caykurem Rizespor główny sędzia Halil Umut Meler został uderzony przez prezesa pierwszego z wymienionych klubów. Później jeszcze został skopany.

Z tego powodu prezes klubu, w którym występuje Rafał Gikiewicz został dożywotnio zawieszony. Ponadto wstrzymano rozgrywki, które zostały wznowione po ponad tygodniu.

Szybko jednak doszło do kolejnego skandalu. Tym razem podczas wtorkowego spotkania Istanbulsporu z Trabzonsporem. Został on przerwany w 79. minucie, ponieważ na boisku zabrakło piłkarzy jednej z ekip.

Prezes Istanbulsporu zarządził, żeby jego zawodnicy nie kontynuowali zawodów. Wszystko z uwagi na decyzję sędziego Alego Sansalana, która jego zdaniem była błędna.

Arbiter tego pojedynku nie przyznał gospodarzom rzutu karnego po kontrowersji w polu karnym Trabzonsporu. Goście ruszyli wówczas z kontrą i zdobyli bramkę, dzięki której prowadzili 2:1.

Niczego nie zmieniły protesty miejscowych zawodników, a także analiza VAR. Gra toczyła się dalej, jednak gdy prezes Sarialioglu pojawił się przy arbitrze technicznym i nakazał swoim graczom zejść, mecz został przerwany i nie doszło do wznowienia.

Biorąc pod uwagę te wydarzenia, o dalszych losach tego spotkania zadecyduje turecka federacja piłkarska. Najprawdopodobniej skończy się walkowerem na korzyść Trabzonsporu.