PSG nie zatrzymuje się. Mbappe uczcił urodziny

Po kolejne trzy punkty w Ligue 1 sięgnęli piłkarze PSG. Paryżanie pokonali na własnym stadionie Metz 3:1. 25. urodziny dwoma golami uczcił Kylian Mbappe.

Michał Piegza
Piłkarze PSG mierzyli siły z Metz PAP/EPA / PAP/EPA/YOAN VALAT / Piłkarze PSG mierzyli siły z Metz
Piłkarze PSG w Ligue 1 w ostatnim czasie systematycznie odjeżdżali rywalom. W poprzedniej kolejce, w potyczce z Lille. rywale w ostatniej akcji meczu wyrównali urywając faworytowi dwa punkty.

Środowy rywal FC Metz walczy o utrzymanie, ostatnie trzy mecze ligowe przegrał.

Od początku gospodarze atakowali. W 9. minucie doszło do zamieszania w polu karnym gości. Kilka strzałów zostało zablokowanych i gracze Metz cało wyszli z opresji.

W kolejnych minutach paryżanie przeważali, jednak nie byli w stanie poważniej zagrozić przyjezdnym.

Goście po kwadransie starali się zagrać odważniej, kilka razy zaatakowali prawą stroną, ale bez efektów w postaci kąśliwych strzałów. Nie dziwić w takiej sytuacji mógł fakt, że do przerwy gole nie padły.

Cztery minuty po zmianie stron paryżanie dopięli swego. Z prawej strony dogrywał Kang-in Lee, a Vitinho dołożył nogę, z siedmiu metrów kierując piłkę do bramki.

Gracze Metz po stracie bramki nie byli w stanie odpowiedzieć mistrzom Francji. To paryżanie jedenaście minut później podwyższyli wynik. 25. urodziny efektownym trafieniem ukoronował Mbappe! Techniczny strzał z ok. 17 metrów odbił się od poprzeczki. Piłka po chwili piłka znalazła się w bramce.

Wydawało się, że podopieczni Luisa Henrique mają wszystko pod kontrolą. Tak było do 72. minuty, kiedy dogranie z rzutu rożnego Matthieu Udol głową z pięciu metrów umieścił w bramce.

Po stracie gola paryżanie atakowali i zamierzali ponownie odskoczyć rywalowi na dwa gole. Swoje marzenia mieli goście, którzy kilka razy przedostali się pod bramkę Gianluigiego Donnarummy, ale większego zagrożenia nie wykreowali.

Po emocjach było w 83. minucie. Błąd popełnił obrońca Metzu, który zbyt lekko zagrywał do bramkarza. Piłkę przejął Mbappe, ograł Alexandre Oukidję i uderzył do pustej bramki.

Paris Saint-Germain - FC Metz 3:1 (0:0)
1:0 - Vitinha 49'
2:0 - Kylian Mbappe 60'
2:1 - Matthieu Udo 72'
3:1 - Kylian Mbappe 83'

PSG: Gianluigi Donnarumma - Milan Skriniar (65' Lucas Hernandez), Danilo, Marquinhos - Warren Zaire-Emery, Vitinho, Manuel Ugarte (90+1' Ethan Mbappe), Kang-in Lee (90+1' Goncalo Ramos) - Bradley Barcola (90+1' Carlos Soler), Randal Kolo Muani (68' Marco Asensio) - Kylian Mbappe.

FC Metz: Alexandre Oukidja - Habib Maiga (62' Lamine Camara), Ismael Traore, Christophe Herelle, Matthieu Udol - Joseph N'Duquidi, Danley Jean-Jacques (90' Ablie Jallow), Kevin N'Doram - K. van den Kerkhof, Cheikh Sabaly (71' Ibou Sane), Joel Asoro (71' Simon Elisor).

Żółta kartka: Herelle (Metz).