"Za dwa lata posadzą cię do więzienia". Kowalczyk nie gryzł się w język

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Kanał Sportowy / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
Twitter / Kanał Sportowy / Na zdjęciu: Wojciech Kowalczyk
zdjęcie autora artykułu

Aleksander Ceferin, szef UEFA, w szyderczym tonie skomentował czwartkowy werdykt Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. piłkarskiej Superligi. W Słoweńca uderzył - w Kanale Sportowym - były reprezentant Polski Wojciech Kowalczyk.

W tym artykule dowiesz się o:

W kwietniu 2021 r. powołano do życia projekt zwany Superligą. Spotkał on się ze stanowczym sprzeciwem europejskiej centrali futbolowej. UEFA straszyła kluby założycielskie (Barcelonę, Real Madryt i Juventus Turyn) surowymi karami.

Założyciele (Barcelona i Real; Juventus wycofał się kilka miesięcy temu) wkroczyli więc na drogę sądową. W czwartek (21.12.) sprawę rozpatrywał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu.

Wydano wyrok korzystny dla Superligi. "Ani FIFA, ani UEFA nie mogą nakładać sankcji na kluby, które biorą udział w alternatywnych rozgrywkach" - napisano w orzeczeniu. - Zyskaliśmy prawo do rywalizacji. To koniec monopolu UEFA - cieszył się z wyroku Bernd Reichart (cytat za COPE), dyrektor firmy A22 Sports Management, która prowadzi interesy Superligi.

Odpowiedź ze strony UEFA była natychmiastowa. - Nie będziemy próbowali ich zatrzymać. Mogą stworzyć, co chcą i mam nadzieję, że jak najszybciej stworzą fantastyczne rozgrywki między dwoma klubami (Realem i Barceloną - przyp. red.). Mam nadzieję, że wiedzą, co robią, choć nie jestem pewny - powiedział Aleksander Ceferin, prezydent UEFA (więcej TUTAJ>>).

Szydercze słowa Słoweńca oburzyły Wojciecha Kowalczyka. Były reprezentant Polski uderzył w Ceferina na antenie Kanału Sportowego.

- Mistrzu ze Słowenii, sprawdzimy. Ja cię sprawdzę za jakieś dwa latka, jak cię posadzą do więzienia za korupcję. A ty będziesz dalej mówić, że tylko dwa zespoły będą grały w najlepszej lidze na świecie - wypalił Kowalczyk.

Wcześniej były zawodnik Legii Warszawa i Betisu Sewilla zamieścił na portalu X wpis w sprawie Superligi.

"Tylko frajerzy nie pojmują, że superliga już powstaje i to na dobre. Kasa zawsze się przyda i będą zmieniać zdanie" - napisał Kowalczyk (pisownia oryginalna).

Po korzystnym wyroku TSUE gotowość do rozmów ws. przystąpienia do Superligi wyraził kolejny klub - SSC Napoli (więcej TUTAJ>>). Stanowcze "nie" powiedziały za to m.in. kluby angielskie, niemieckie czy francuskie. Głos w dyskusji zabrały także Legia Warszawa i Lech Poznań.

Czytaj także: Legia i Lech zabrały głos ws. Superligi

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niespodzianka na treningu Bayernu. Zobacz, kto odwiedził piłkarzy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty