Ostatki w La Lidze. FC Barcelona wypadła poza podium

W La Lidze na chwilę przed świętami odrobiono ligowe zaległości. Piłkarze Atletico Madryt 1:0 pokonali Sevillę i w tabeli minęli FC Barcelonę.

Michał Piegza
Atletico w nowym rok wejdzie jako 3 zespół La Ligi PAP/EPA / PAP/EPA/Chema Moya / Atletico w nowym rok wejdzie jako 3. zespół La Ligi
W La Lidze za nami ostatni w 2023 roku. Odrobiono zaległości z 4. kolejki. Wówczas w rozegraniu potyczki przeszkodziły intensywne opady deszczu.

W kolejnych tygodniach drużyny zaangażowane były w grę w Lidze Mistrzów. Ostatnim dogodnym terminem był ten tuż przed świętami.

W Madrycie padła tylko jedna bramka. Podopieczni Diego Simeone gola na wagę trzech punktów zdobyli chwilę po przerwie. Do siatki trafił Marcos Llorente.

Zawodnicy z Madrytu po raz drugi z rzędu musieli radzić sobie w meczu w osłabieniu. W 70. minucie z boiska wyleciał Caglar Soyuncu, ale tym razem Atletico dowiozło przewagę do końca.

Dzięki wygranej drużyna z Madrytu wskoczyła w La Lidze na 3. miejsce, mijając w tabeli Barcelonę. Sevilla wciąż z trwogą musi oglądać się za siebie.

Do rozgrywek La Ligi wrócimy już 2 stycznia. Dzień później mecz rozegra Real Madryt, a w czwartek (4.01) FC Barcelona.

Atletico Madryt - Sevilla FC 1:0 (0:0)
1:0 - Llorente 56'