Pojedynek zwrotów akcji na dole tabeli Premier League

Piłkarze Bournemouth i Luton Town zdobyli komplet punktów do tabeli Premier League w Boxing Day. Starcie beniaminka z Sheffield United miało niecodzienny przebieg.

Piłkarze Luton Town jesienią 2023 roku Instagram / Luton Town / Piłkarze Luton Town jesienią 2023 roku
O godzinie 16 w Boxing Day rozpoczęły się dwa mecze drużyn z dolnej połowy tabeli. Przeciwnicy znajdowali się blisko siebie w stawce. Przed pierwszym gwizdkiem w Bournemouth gospodarze mieli o punkt więcej niż Fulham FC. Wyprzedzili przeciwnika z Londynu w ostatnich tygodniach, ponieważ w ostatnich sześciu kolejkach odnieśli pięć wygranych i raz zremisowali. Fulham aż tak dobrze nie punktowało, ale też miało się czym pochwalić. W grudniu zwyciężało po 5:0 z Nottingham Forest oraz West Hamem United.

Bournemouth starało się pójść za uderzeniem i zdobyło gola na 1:0 w końcówce pierwszej połowy strzałem Justina Kluiverta. Trafienie Holendra było ciosem "do szatni" dla przeciwnika z Londynu. Gospodarze poszli za uderzeniem i z rzutu karnego podwoili prowadzenie. Bournemouth dorzuciło do zaliczki gola na 3:0 i zdobyło komplet punktów w Boxing Day.

Konfrontacja Sheffield United z Luton Town to starcie klubów ze strefy spadkowej Premier League. Bliżej, do opuszczenia lokat oznaczających degradację, mieli goście, którzy przed świętami Bożego Narodzenia odnieśli sensacyjne zwycięstwo 1:0 z Newcastle United. Śladami przeciwników mogli pójść zawodnicy Sheffield United, ale w doliczonym czasie stracili prowadzenie w konfrontacji z innym pucharowiczem. Skończyło się remisem 1:1 z Aston Villą.

Po nieco ponad kwadransie Luton Town prowadził na terenie przeciwnika. Bramka na 1:0 Alfiego Doughty'ego dała nieco komfortu gościom, ale niezmiennie musieli uważać na rozdrażnionych przeciwników. W przedostatnim kwadransie meczu Sheffield United dokonało odwrócenia wyniku na 2:1, czym kompletnie zmieniło układ sił na boisku. Goście nie zamierzali poddać się i w 77. minucie ponownie doprowadzili do remisu - tym razem 2:2. Zresztą z pomocą przeciwnika, który wbił sobie gola samobójczego. W podobnych okolicznościach padł gol na 3:2 dla Luton w 81. minucie.