Niezwykły gol w Premier League. "Cudowne trafienie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: Bramka Pervisa Estupinana
Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: Bramka Pervisa Estupinana

Pervis Estupinan popisał się przepięknym golem. Ekwadorczyk uderzył z ponad 20 metrów! "Vicario bez żadnych szans na interwencję. Cudowne trafienie Ekwadorczyka" - zachwycali się komentatorzy Viaplay. Wideo możesz zobaczyć w artykule.

W czwartkowy wieczór w ramach meczu Premier League Brighton and Hove Albion podejmowało Tottenham Hotspur. To przyjezdni byli uznawani za delikatnych faworytów tego spotkania. Losy meczu ułożyły się jednak zupełnie inaczej.

"Koguty" zostały bowiem rozgromione. W 75. minucie gospodarze wygrywali już 4:0. Wprawdzie Tottenham zdołał dwukrotnie trafić do siatki rywali, ale nie zmieniło to obrazu spotkania. Brighton wygrał 4:2 i zapisał na swoim koncie cenne trzy punkty.

Na uwagę zasługuje zwłaszcza trafienie Pervisa Estupinana. W 63. minucie otrzymał podanie po rzucie rożnym. Znajdował się 20 metrów od bramki rywali i zdecydował się na strzał. Przepiękne uderzenie wpadło do siatki przeciwników.

- Co za trafienie! 3:0, nokaut Tottenhamu. Miał czas, przyjął, ułożył sobie piłkę i uderzył w sposób perfekcyjny. Vicario bez żadnych szans na interwencję. Cudowne trafienie Ekwadorczyka - mówili komentatorzy Viaplay. Całe wideo możesz zobaczyć na końcu artykułu.

Po tej wygranej drużyna, której barw broni Jakub Moder, awansowała na ósme miejsce w ligowej tabeli.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Brighton zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach?