Premiership: Remis na szczycie

Na niedzielę zaplanowano dwa mecze o mistrzostwo Premiership. Najpierw na Fratton Park Blackburn Rovers wygrało z Portsmouth 1:0 po golu Roque Santa Cruza, a później w walce o piąte miejsce pomiędzy Evertonem, a Aston Villą padł remis 2:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie pomiędzy Portsmouth, a Blackburn Rovers zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ obie drużyny potrafią grać ładnie dla oka i strzelać dużo goli. Jednak sam mecz rozczarował i mało było w nim składnych akcji, a goście zwycięskiego gola zdobyli w 74. minucie, kiedy swoją 17. bramkę w Premiership zdobył reprezentant Paragwaju Roque Santa Cruz. Dzięki temu Blackburn wygrało 1:0, awansowało na ósme miejsce i ma dwa punkty mniej od The Pompey.

Pojedynek na Goodison Park zapowiadany był jako walka o piąte miejsce gwarantujące awans do Pucharu UEFA. Wydawało się, że Aston Villa jest w lepszej formie od Evertonu, bo wygrała trzy ostatnie mecze strzelając w nich aż 15 goli. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 0:0, a dopiero w końcówce zaczęły się emocje. W ciągu dziesięciu minut padły trzy gole, chociaż w doliczonym czasie gry Yoseph Yobo mógł zapewnić Evertonowi zwycięstwo, lecz piłka po jego strzale trafiła w słupek. Mecz zakończył się jednak remisem 2:2 i walka o piątą pozycję pozostaje otwarta.