Michał Helik z kolejnym golem w sezonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Birmingham City / Mecz The Championship z udziałem Birmingham City
Instagram / Birmingham City / Mecz The Championship z udziałem Birmingham City

Szóstego gola w sezonie The Championship zdobył Michał Helik. Obrońca Huddersfield bramkę zdobył w przegranej potyczce 1:2 z Middlesbrough.

W The Championship trwa 25. kolejka. Swojej sytuacji w lidze nie poprawiła, walcząca o utrzymanie, drużyna Huddersfield.

Zespól, którego barw broni Michał Helik walczył u siebie z Middlesbrough. Na gole kibice czekali do 2. połowy. Goście wyszli na prowadzenie w 55. minucie. Pięć minut później wyrównał Helik, dla którego było to już szóste trafienie w sezonie.

Na sześć minut przed końcem goście trafili po raz drugi i sięgnęli po komplet punktów.

Bramki nie padły w potyczce Birmingham City z Bristol City. W zespole gospodarzy kolejny raz zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę, Krystiana Bielika.

Przez trzynaście minut, w potyczce Millwall z Norwich, na boisku przebywał Przemysław Płacheta. Gospodarze, wśród których na ławce całe spotkanie spędził bramkarz Bartosz Białkowski, prowadzili od 18. minuty. Wynik do końca gry nie uległ zmianie.

Birmingham City - Bristol City 0:0

Huddersfield Town - Middlesbrough 1:2 (0:0) 0:1 - Coburn 55' 1:1 - Helik 60' 1:2 - Howson 84'

Millwall FC - Norwich City 1:0 (1:0) 1:0 - Bradshaw 18'