Jan Bednarek na piątkę. Zespół Michała Helika sprawił niespodziankę w Boxing Day

Boxing Day był udany dla Jana Bednarka i Michała Helika. Ich zespoły odniosły pewne zwycięstwa w meczach 24. kolejki Championship. I to bez straty gola. Niepocieszeni będą natomiast Bartosz Białkowski i Przemysław Płacheta.

Tomasz Galiński
Southampton rozbił na własnym stadionie Swansea aż 5:0 Getty Images / Athena Pictures / Na zdjęciu: Southampton rozbił na własnym stadionie Swansea aż 5:0
Jako pierwszy z Polaków mógł zagrać Bartosz Białkowski, ale po raz kolejny znalazł się tylko na ławce rezerwowych Millwall FC. Jego zespół wygrał 2:0 z Queens Park Rangers i oddalił się od strefy spadkowej.

Z ławki dopiero w końcówce podniósł się za to Przemysław Płacheta. Jego Norwich City przerwało korzystną passę i przegrało na wyjeździe z West Bromwich Albion 0:1.

Polak wszedł w 81. minucie i nie zdołał odmienić losów rywalizacji. Trudność była tym większa, że goście od 33. minuty grali w osłabieniu.

Największą niespodziankę sprawiło Huddersfield Town, bo wygrało aż 3:0 z wyżej notowanym Blackburn Rovers i również oddaliło się od strefy spadkowej (przynajmniej na chwilę). Całe spotkanie w drużynie gospodarzy rozegrał rzecz jasna Michał Helik.

Pewne zwycięstwo z czystym kontem padło łupem Southampton. "Święci" pokonali na własnym boisku Swansea City 5:0. Jan Bednarek spędził na boisku 90 minut i został ukarany żółtą kartką.

Tym samym Southampton wysłał kolejny czytelny sygnał reszcie ligi, że poważnie liczy się w walce o awans do Premier League.

Millwall FC - Queens Park Rangers 2:0 (1:0)
1:0 Tom Bradshaw 45+3'
2:0 Murray Wallace 90+1'

Huddersfield Town - Blackburn Rovers 3:0 (1:0)
1:0 Jaheim Headley 28'
2:0 Sorba Thomas 55'
3:0 Delano Burgzorg 68'

Southampton FC - Swansea City 5:0 (1:0)