Byli niepokonani od listopada. Tottenham zakończył serię rywala

Przez niemal dwa miesiące byli niepokonani. Ostatniej porażki doznali 4 listopada z Machesterem City. W niedzielę gracze Bournemouth przegrali na wyjeździe z Tottenhamem 1:3.

Michał Piegza
Tottenham wrócił na zwycięską ścieżkę PAP/EPA / PAP/EPA/VINCE MIGNOTT / Tottenham wrócił na zwycięską ścieżkę
Kiedy 4 listopada piłkarze Borunemouth przegrali na wyjeździe z Manchesterem City 1:6, chyba nikt nie wyobrażał sobie, że kolejne niepowodzenie spotka ich dopiero w ostatnim meczu w 2023 roku.

Rywalem graczy Bournemouth był wyżej notowany Tottenham. Koguty w poprzedniej serii przegrały z Brighton i zamierzali wrócić na zwycięską ścieżkę.

Gospodarze prowadzili od 9. minuty, kiedy gola zdobył Pape Matar Sarr. Na kolejne trafienie czekać trzeba było do 72. minuty, kiedy większy spokój Tottenhamowi zapewnił Heung-min Son. Osiem minut później na 3:0 trafił Richarlison. Gości stać było jedynie na uratowanie honoru w 84. minucie.

W tabeli Tottenham do 4. Arsenalu traci tylko punkt. Z kolei gracze Bournemouth plasują się na 12. pozycji.

Tottenham Hotspur - AFC Bournemouth 3:1 (1:0)