The Championship: kolejny gol Michała Helika. Jan Bednarek zmieniony w przerwie

Michał Helik strzelił swojego siódmego gola w obecnym sezonie The Championship, ale jego Huddersfield Town przegrał na wyjeździe z Leicester City 1:4. Natomiast Southampton FC zremisował z Norwich City 1:1, a Jan Bednarek grał w pierwszej połowie.

Tomasz Rosiński
Michał Helik (z prawej) Newspix / Mark Cosgrove / Na zdjęciu: Michał Helik (z prawej)
Leicester nie zwalnia tempa i pewnie zmierza po awans do Premier League. Tym razem będące na pierwszym miejscu w tabeli Lisy uporały się u siebie z Huddersfield, wygrywając 4:1. Dublet dla gospodarzy ustrzelił Thomas Cannon, zaś po jednym trafieniu dołożył Ricardo Pereira i Stephy Mavididi. Natomiast bramkę honorową dla gości w 63. minucie spotkania zdobył Helik.

Southampton (3. lokata) był faworytem starcia z Norwich, ale ostatecznie doszło do podziału punktów (1:1). Święci wyszli na prowadzenie w 70. minucie za sprawą Adam Armstrong, a punkt Kanarkom zapewnił Joshua Sargent. Bednarek, zawodnik Southampton FC, został zmieniony w przerwie konfrontacji przez Che Adamsa.

Drużyna Millwall FC, której bramkarzem jest Bartosz Białkowski (spędził cały mecz na ławce rezerwowych), walczyła do końca i po trafieniu Shauna Hutchinsona w doliczonym czasie gry pokonała Bristol City.

Po dwóch porażkach z rzędu tym razem ekipa Leeds United po bramkach Patricka Bamforda, Daniela Jamesa oraz Crysencio Summerville'a ograła przed własną publicznością Birmingham City 3:0. Krystian Bielik wciąż pauzował za czerwoną kartkę, którą otrzymał 23 grudnia 2023 roku w trakcie starcia z Plymouth.

The Championship, 26. kolejka:

Leicester City - Huddersfield Town 4:1 (1:0)
1:0 - Thomas Cannon 40'
2:0 - Ricardo Pereira 47'
3:0 - Thomas Cannon 61'
3:1 - Michał Helik 63'
4:1 - Stephy Mavididi 78'

*Michał Helik (Huddersfield Town) rozegrał cały mecz.

Norwich City - Southampton FC 1:1 (0:0)
0:1 - Adam Armstrong 70'
1:1 - Joshua Sargent 78'

*Przemysław Płacheta (Norwich City) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
*Jan Bednarek (Southampton FC) rozegrał całą pierwszą połowę meczu.

Bristol City - Millwall FC 0:1 (0:0)
0:1 - Shaun Hutchinson 90+2'

*Bartosz Białkowski (Millwall FC) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Leeds United - Birmingham City 3:0 (2:0)
1:0 - Patrick Bamford 34'
2:0 - Daniel James 45+1'
3:0 - Crysencio Summerville 67'

*Krystian Bielik (Birmingham City) poza kadrą meczową /pauza za czerwoną kartkę/.