Lewandowski dostał reprymendę? Trener FC Barcelony wyjaśnił

Robertowi Lewandowskiemu miało się oberwać w przerwie meczu z Almerią (3:2). - Zawodnicy dobrze zareagowali - stwierdził Xavi, który nie zaprzeczył, że wziął wówczas na celownik polskiego piłkarza.

Rafał Szymański
Xavi Twitter / FC Barcelona / Na zdjęciu: Xavi
20 grudnia FC Barcelona z dużym trudem wygrała ligowe starcie z Almerią. Podopieczni Xaviego przebudzili się w drugiej połowie i zwyciężyli 3:2. Przy decydującym golu Sergiego Roberto asystował Robert Lewandowski.

Hiszpańskie media relacjonowały, że w przerwie spotkania trener "Blaugrany" wręcz wychodził z siebie. Xavi miał ostro skrytykować postawę kapitana reprezentacji Polski, który jego zdaniem w pierwszej połowie nie biegał na pełnej intensywności i spisał się wyjątkowo rozczarowująco.

W trakcie środowej konferencji prasowej szkoleniowiec ponownie został zapytany o tę kwestię. Xavi udzielił wymijającej odpowiedzi.

- Myślę, że nie powinniśmy przywiązywać duże wagi do rozmów czy reprymend w szatni. Uważam, że tamta była pozytywna. Piłkarze dobrze zareagowali. Potrzebowaliśmy takiej rozmowy. Nie chodziło o to, żeby wskazać na jednego zawodnika. Chodziło o całą drużynę - tłumaczył.

Lewandowski i spółka szykują się do pierwszego meczu w 2024 roku, a w nadchodzący czwartek ich rywalem będzie UD Las Palmas. Xavi nie wykluczył, że obok Polaka wystąpi debiutujący Vitor Roque.

Czegoś takiego w piłce nożnej dawno nie było. Zagra dwa mecze dzień po dniu?!

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Lewandowski pozostanie pierwszym wyborem Xaviego w ataku?