Karny na plus, ale są też gorzkie słowa. Tak Hiszpanie ocenili "Lewego"

Bez euforii do bramki Roberta Lewandowskiego podeszli hiszpańscy dziennikarze. Sprawdźcie co napisali o grze Polaka, który wykorzystał rzut karny w 1/16 finału Pucharu Króla. Barcelona wygrała z czwartoligowcem 3:2.

Szymon Łożyński
Robert Lewandowski Getty Images / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Spotkanie 1/16 finału Pucharu Króla Robert Lewandowski rozpoczął na ławce, ale Xavi nie dał mu w pełni odpocząć. Polak pojawił się na ostatnie 20 minut spotkania i strzelił pierwszego gola w tym roku.

W 87. minucie Lewandowski wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie Barcelony na 3:1. Już w doliczonym czasie gry drużyna UD Barbastro strzeliła jeszcze kontaktowego gola, ale na pełne odrobienie strat gospodarzom zabrakło czasu. Duma Katalonii wygrała 3:2 i awansowała dalej.

Zarówno kataloński "Sport" jak i dziennik "El Desmarque" ocenili grę Lewandowskiego na "5" w dziesięciostopniowej skali.

"Szukał bramki i strzelił gola po rzucie karnym. Wykonał go w specyficznym stylu" - podkreślili dziennikarze "Sport". "Wywalczył rzut karny i go wykorzystał, ale zmarnował też dwie dobre okazje. Nadal nie jest w porządku" - gorzko dodali dziennikarz "El Desmarque".

Z kolei w "Mundo Deportivo" podkreślono, że Lewandowski wykorzystał karnego "z klasą" i był to gol, który pozwolił Barcelonie być już pewnym awansu do kolejnej rundy.