Borek zachwycony reprezentantem Polski. "To szansa dla nowej kadry"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Mateusz Borek / Na zdjęciu: Mateusz Borek
Instagram / Mateusz Borek / Na zdjęciu: Mateusz Borek
zdjęcie autora artykułu

Marcin Bułka przeżywa obecnie zdecydowanie najlepszy czas w swojej karierze. Zachwycony jego postawą jest dziennikarz Mateusz Borek, który chce wokół niego budować nową reprezentację.

W ostatnich miesiącach wartość Marcina Bułki na pewno wzrosła. 24-latek jest prawdziwą opoką w bramce OGC Nice. Jego postawa coraz częściej jest doceniana w Europie. Najdobitniej o postawie Polaka świadczą liczby. 11 zachowanych czystych kont w bieżącym sezonie Ligue 1, tylko dziewięć straconych goli w 17 spotkaniach. Nic więc dziwnego, że zespół z Nicei zajmuje na półmetku ligi drugą pozycję i realnie myśli o grze w Lidze Mistrzów.

Dopiero co bramkarz OGC Nice został wybrany do najlepszej "jedenastki" rundy jesiennej ligi francuskiej, a w sobotni wieczór nasz bramkarz miał wielki udział w awansie jego drużyny do kolejnej rundy krajowego pucharu, broniąc ważny rzut karny.

- Tacy zawodnicy jak Bułka to jest szansa na budowę nowej reprezentacji. Reprezentacji po pierwsze jakościowej, a po drugie takiej, która będzie miała uśmiech i energię. Musisz mieć takich pięciu czy sześciu Marcinów, aby za chwilę coś ugrać. On dla tej kadry chce się poświęcić i potwornie, cholernie mu na tej kadrze zależy - powiedział Mateusz Borek w Kanale Sportowym.

Przypomnijmy, że początkowo selekcjoner Michał Probierz pominął Bułkę. W hierarchii jego bramkarzy numerem jeden był Wojciech Szczęsny, drugim Łukasz Skorupski, a trzecim niespodziewanie Bartłomiej Drągowski, który występuje w całym klubie Serie B.

Bułka ma ważną umowę z OGC Nice do 30 czerwca 2026 roku. Obecnie jego wartość rynkowa wynosi 15 milionów euro.

Zobacz także: Dzieje się, oj dzieje! Kolejny zwrot ws. Mbappe Legia Warszawa straci gwiazdę? "Mówi się o rekordowej sumie"

ZOBACZ WIDEO: Zdjęcia wrzucili do sieci. Zobacz, gdzie Ronaldo zabrał ukochaną [b]

[/b]

Źródło artykułu: WP SportoweFakty