Twierdza w Gdyni padła - wyniki 19. kolejki spotkań gr.zachodniej II ligi

Po raz pierwszy od 47. spotkań piłkarze Bałtyku Gdynia schodzili z własnego boiska bez zdobyczy punktowej. Znakomitą passę przerwał dopiero w środę Ruch Radzionków, który zwyciężył nad morzem 2:1. Z kolei pozycję wicelidera zachowało Zagłębie Sosnowiec.

Adrian Dudkiewicz

Spotkanie w Gdyni było ozdobą 19. kolejki - niesamowite zwroty akcji. parady bramkarzy i dramatyczna końcówka, która należała do lidera z Radzionkowa. Tak właśnie w skrócie wyglądał pojedynek nad morzem. Przez długi czas zanosiło się na remis, bowiem goście dopiero w 59. minucie zdołali pokonać Michała Chamerę. Gdynianie dążyli jednak do zmiany rezultatu, co udało się na kilka minut przed zakończeniem spotkania, a nadzieję Bałtykowi przywrócił oczywiście niezawodny Dariusz Kudyba, który z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki Ruchu. Koniec emocji? Wręcz przeciwnie. Zadowoleni gospodarze gorzką pigułkę musieli przełknąć już w doliczonym czasie gry, kiedy rezerwowyMarek Suker uderzeniem z dystansu zapewnił liderowi zwycięstwo. Porażka Bałtyku oznacza też zakończenie znakomitej passy gospodarzy. Zespół prowadzony przez Piotra Rzepkę był niepokonany na własnym boisku od 47 spotkań.

W ostatnich fragmentach rozstrzygnął się też wynik potyczki w Słubicach. W derbach województwa lubuskiego Polonia zremisowała z Lechią Zielona Góra 1:1. Problemów z pokonaniem swoich rywali nie miały drużyny z Grudziądza i Polkowic. Co ważne, zespół Marcina Kaczmarka podczas starcia z Miedzią powinien strzelić zdecydowanie więcej bramek. Dobrych okazji nie potrafili jednak wykorzystać Sulej oraz Kryszak. Wiosną o awans na pewno będzie się liczył Górnik Polkowice, który w środę pogrążył ostatnią w tabeli Unię Janikowo. A przecież jeszcze niedawno kujawski zespół z powodzeniem rywalizował na zapleczu Ekstraklasy.

Już tradycyjnie na własnym boisku groźna jest Nielba Wągrowiec. Podopieczni Krzysztofa Knychały musieli się jednak mocno napracować, aby w spokoju udać się na długą przerwę zimową, gdyż Ślęza postawiła bardzo trudne warunki. Nic w tym dziwnego, bowiem wiosną wrocławskich zawodników może zabraknąć w II-ligowych rozgrywkach. - Był to mecz walki. Bardzo zależało nam na zwycięstwie. Chcieliśmy się pokazać z dobrej strony po ostatnim niepowodzeniu. Trzeba było się skoncentrować w defensywie, by nie popełnić błędu. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i przyniosło to efekt pod postacią bramki - stwierdził na oficjalnej stronie Nielby Bruno Żołądź.

W nieco lepszych nastrojach na zimową przerwą udadzą się też z pewnością piłkarze Elany. Mimo kłopotów finansowych w klubie, torunianie dość niespodziewanie pokonali na własnym boisku Raków Częstochowa. To już drugie z rzędu zwycięstwo ekipy prowadzonej przez Dariusza Durdę. Na wiosnę w grodzie Kopernika zobaczymy już jednak inny zespół, bo działaczy chcą oprzeć drużynę przede wszystkim na własnych wychowankach. W przeciwieństwie do Elany nieco słabszą końcówkę jesieni ma Jarota, która w środę tylko podzieliła się punktami z Czarnymi Żagań. Podobnie jak w Bydgoszczy, także w Sosnowcu bramka padła dopiero po przerwie. Po ogromnych męczarniach Zagłębie skromnie pokonało Tur Turek, dzięki czemu utrzymało pozycję wicelidera tabeli.

Teraz piłkarze gr.zachodniej II ligi udadzą się na długi odpoczynek. Rozgrywki zostaną wznowione 6 marca 2010 roku.

WYNIKI SPOTKAŃ 19. KOLEJKI GR.ZACHODNIEJ II LIGI:

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 3:0 (2:0)

1:0 - Domżalski 26'
2:0 - Domżalski 44'
3:0 - Kryszak 60'

Bałtyk Gdynia - Ruch Radzionków 1:2 (0:0)

3:0 - Stefańczyk 85'

Górnik Polkowice - Unia Janikowo 3:0 (2:0)
1:0 - Salomoński 36'
2:0 - Soboń 45'
3:0 - Grzybowski 90'

Nielba Wągrowiec - Ślęza Wrocław 1:0 (0:0)
1:0 - Leśniewski 71'

Zagłębie Sosnowiec - Tur Turek 1:0 (0:0)
1:0 - Hosić 48'

Polonia Słubice - Lechia Zielona Góra 1:1 (0:1)
0:1 - Dorniak 2'
1:1 - Posmyk 90'

Elana Toruń - Raków Częstochowa 1:0 (1:0)
1:0 - Mania 5'

Jarota Jarocin - Czarni Żagań 1:1 (1:0)
1:0 - Skokowski 45'
1:1 - Piechowiak 82'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!