Piątek nadal szaleje w Turcji

Krzysztof Piątek doczekał się premierowego trafienia w 2024 roku. Napastnik miał swój udział w zwycięstwie 3:2 Istanbulu Basaksehir nad Alanyasporem Kulubu.

Rafał Szymański
Krzysztof Piątek Twitter / twitter.com/aa_spor / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Kilkadziesiąt sekund potrzebował Alanyaspor, by otworzyć wynik w starciu wyjazdowym. Autorem pierwszego gola był Sergio Cordova, ale gospodarze szybko ruszyli do odrabiania strat i wyrównali rezultat za sprawą Deniza Turuca.

Z kolei Krzysztof Piątek zaznaczył swoją obecność na murawie po 35 minutach gry. W doliczonym czasie do pierwszej połowy snajper wygrał pojedynek powietrzny i strzałem głową wykorzystał celne dośrodkowanie Turuca z rzutu rożnego.

Po zmianie stron na listę strzelców w barwach miejscowych wpisał się jeszcze Joao Figueiredo, zaś ostatnie słowo należało do Richarda. Finalnie Istanbul Basakshir pokonał Alanyaspor przed własną publicznością i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli Super Lig.

W sobotę Piątek zanotował swoje siódme trafienie od początku sezonu. Przeprowadzka do Turcji wyszła na dobre napastnikowi, który coraz głośniej puka do drzwi drużyny narodowej. Być może 28-latek zostanie dokooptowany do kadry Michała Probierza na marcowe baraże.

Istanbul Basaksehir - Alanyaspor Kulubu 3:2 (2:1)
0:1 - Sergio Cordova 2'
1:1 - Deniz Turuc 35'
2:1 - Krzysztof Piątek 45+1'
3:1 - Joao Figueiredo 58'
3:2 - Richard 61'