Takiego Piątka chcemy oglądać. Zobacz bramkę reprezentanta Polski [WIDEO]

Krzysztof Piątek walczył o bramkę z Alanyasporem i dopiął swego. Gdyby wszystko ułożyło się po myśli napastnika Istanbulu Basaksehir, mógł ustrzelić nawet hat-tricka.

Rafał Szymański
gol Piątka YouTube / beIN SPORTS Turkiye / Na zdjęciu: gol Piątka
To było naprawdę wyrównane spotkanie. Alanyaspor rozpoczął strzelanie za sprawą Sergio Cordovy, natomiast drużyna gospodarzy odpowiedziała fenomenalnym golem Deniza Turuca ze stałego fragmentu gry.

Pod koniec pierwszej połowy w barwach Istanbulu Basaksehir uaktywnił się Krzysztof Piątek. W 45. minucie tej rywalizacji snajper wpadł w pole karne rywali i zanim upadł na murawę, zdołał oddać strzał. Niestety, piłka odbiła się od prawego słupka.

Kilka sekund później starania Polaka przyniosły zamierzony efekt. Turuc precyzyjnie dośrodkował z narożnika boiska, a Piątek wbiegł między obrońców i zachował się wręcz kapitalnie. Bramkarz Alanyasporu nie zdążył z reakcją na jego strzał głową. Doświadczony gracz może pochwalić się już siedmioma zdobytymi bramkami w tym sezonie ligi tureckiej.

Piątek miał kolejną szansę w 51. minucie. Napastnik poszedł wtedy za akcją i dopadł do piłki po tym, jak golkiper "wypluł" piłkę przed siebie. 27-krotny reprezentant kraju uderzył jednak prosto w interweniującego bramkarza.

Swoją obecność na boisku zaznaczyli jeszcze Joao Figueiredo oraz Richard. Finalnie Istanbul Basaksehir z Piątkiem w składzie odniósł zwycięstwo 3:2.

Gol Piątka (od 3:21):