Nie żyje prezydent Herthy Berlin. Miał zaledwie 43 lata

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / @HerthaBSC / Na zdjęciu: Kay Bernstein
Twitter / @HerthaBSC / Na zdjęciu: Kay Bernstein
zdjęcie autora artykułu

Smutne informacje dotarły we wtorkowe południe z Berlina. W wieku zaledwie 43 lat zmarł prezydent miejscowej Herthy, Kay Bernstein.

W tym artykule dowiesz się o:

"Hertha opłakuje stratę Kaya Bernsteina. Dzisiaj, we wtorek, Hertha otrzymała straszną wiadomość, że w wieku 43 lat niespodziewanie zmarł prezydent, Kay Bernstein. Cały klub, jego pracownicy, są oszołomieni i głęboko zasmuceni" - przekazała za pośrednictwem X Hertha Berlin.

Bernstein został prezesem Herthy latem 2022 roku, zastępując na tym stanowisku Wernera Gegenbauera, który wcześniej pełnił ten urząd przez 14 lat.

Wybór Bernsteina odbił się szerokim echem. W przeszłości był on bowiem liderem berlińskich ultrasów, odpowiadał m.in. za powstanie grupy Harlekins Berlin ‘98. W 2018 roku otrzymał nawet nawet zakaz stadionowy za nawoływanie do rzucania przedmiotami na murawę.

W przeszłości wielokrotnie uderzał w to, jak dzisiaj wygląda futbol. - Powinniśmy zadać sobie pytanie, kto tak naprawdę jest dziś właścicielem piłki nożnej? Jaką odpowiedzialność ponosimy za grę? W piłce pojawił się system monopolistyczny bez żadnej konkurencji. Na wszystkich poziomach - mówił w jednym z wywiadów, atakując FIFA i UEFA.

Czytaj także: - Powrót Wieteski przyniósł szczęścieRywal wyręczył Wieteskę [WIDEO]

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: magiczne zagranie. Wszystko zrobił perfekcyjnie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty