Spacerek Interu Mediolan do finału Superpucharu Włoch

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / STR / Półfinał Superpucharu Włoch: Inter Mediolan - Lazio
PAP/EPA / STR / Półfinał Superpucharu Włoch: Inter Mediolan - Lazio

Nie było wielkiego widowiska w drugim półfinale Superpucharu Włoch. Inter Mediolan spokojnie pokonał 3:0 bezradne Lazio. W poniedziałek zagra w finale z SSC Napoli.

W tym artykule dowiesz się o:

Inter Mediolan rzucił się na przeciwnika od początku meczu. Była próba zdobycia prowadzenia strzałem Nicolo Barelli, była ofensywna szarża zakończona dośrodkowaniem Federico Dimarco. Następna akcja została z kolei podsumowana uderzeniem Marcusa Thurama po wrzutce Matteo Darmiana.

W 17. minucie już nic nie uratowało Lazio przed stratą gola. Nękani jedną za drugą akcjami Nerazzurrich rzymianie zobaczyli piłkę dopiero w bramce. Marcus Thuram zdobył prowadzenie 1:0 strzałem z bliska po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, które zostało pięknie przedłużone przez Federico Dimarco. Linia spalonego została złamana przez Mario Gilę.

Lazio miało problem z przeprowadzeniem ataku zakończonego strzałem celnym. Yann Sommer nudził się między słupkami w bramce Interu. Jedynym zmartwieniem dla zawodników z Mediolanu była ich nieskuteczność, ponieważ pozostawali na skromnym prowadzeniu 1:0.

W zdominowanej przez Inter pierwszej połowie padła jedna bramka i tylko dzięki temu Lazio pozostawało kandydatem do finału Superpucharu Włoch. Biancocelesti musieli w przerwie zastanowić się nad przeprowadzeniem rewolucji w ich grze.

Nadzieja Lazialich na poprawienie wyniku przygasła po przerwie. W 49. minucie Hakan Calhanoglu oddał pewne uderzenie z rzutu karnego na 2:0. Turek nie miał problemu z pokonaniem Ivana Provedela, choć ten rzucił się w dobrym kierunku. Włoch nie dosięgnął piłki. Jedenastka została przyznana Interowi za faul na Lautaro Martinezie i po wideo weryfikacji.

Lazio nieco przebudziło się dopiero po dwóch straconych golach oraz dwóch zmianach trenera Maurizio Sarrego. Na boisku pojawili się zawodnicy drugiej linii Luis Alberto oraz Danilo Cataldi. Rzymianie nie mieli już nic do stracenia i znaleźli się w pobliżu pola karnego Interu, jednak przez 90 minut nie było ich stać na uderzenie celne.

Już na podsumowanie nędznego widowiska, w 87. minucie, Inter dorzucił gola na 3:0. W ten sposób ostatecznie posłał na deski fatalnie dysponowanego przeciwnika. Davide Frattesi pokonał Ivana Provedela płaskim strzałem w sytuacji sam na sam po podaniu Henricha Mchitarjana. Cały kontratak Interu wynikł z katastrofalnego zagrania Luisa Alberto w poprzek boiska, które zostało przechwycone przez Nerazzurrich.

Inter Mediolan - Lazio 3:0 (1:0) 1:0 - Marcus Thuram 17' 2:0 - Hakan Calhanoglu 50' 3:0 - Davide Frattesi 87'

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Francesco Acerbi, Alessandro Bastoni (66' Stefan de Vrij) - Matteo Darmian, Nicolo Barella (67' Davide Frattesi), Hakan Calhanoglu (81' Kristjan Asllani), Henrich Mchitarjan, Federico Dimarco - Marcus Thuram (73' Marko Arnautović), Lautaro Martinez (73' Alexis Sanchez)

Lazio: Ivan Provedel - Manuel Lazzari (83' Elseid Hysaj), Mario Gila, Alessio Romagnoli, Adam Marusić (66' Luca Pellegrini) - Matteo Guendouzi (51' Luis Alberto), Nicolo Rovella (51' Luis Alberto), Matias Vecino - Felipe Anderson, Ciro Immobile, Pedro Rodriguez (66' Gustav Isaksen)

Żółte kartki: Calhanoglu (Inter) oraz Romagnoli, Vecino (Lazio)

Sędzia: Matteo Marchetti

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Inter Mediolan zdobędzie w tym sezonie Superpuchar Włoch?