Daniele De Rossi nie zaliczył falstartu w AS Romie

AS Roma z kompletem punktów w pierwszym meczu po zmianie trenera z Jose Mourinho na Daniele De Rossiego. Giallorossi nie potknęli się i zwyciężyli 2:1 z Hellasem Werona. Na boisku spotkali się Nicola Zalewski z Pawłem Dawidowiczem.

Daniele De Rossi w meczu AS Roma - Hellas Werona PAP/EPA / Giuseppe Lami / Daniele De Rossi w meczu AS Roma - Hellas Werona
W tym tygodniu zakończyła się kadencja Jose Mourinho w AS Romie. Jej najważniejszymi wydarzeniami były zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy w 2022 roku i awans do finału Ligi Europy w 2023 roku. Giallorossi, prowadzeni przez Portugalczyka, nigdy nie ustabilizowali formy na wysokim poziomie we włoskich rozgrywkach. Przed odsunięciem Mourinho rzymianie odpadli z Pucharu Włoch i opuścili miejsca premiowane awansem do europejskich pucharów w Serie A.

Okoliczności do debiutu nowego trenera Daniele De Rossiego wyglądały na sprzyjające. AS Roma grała na Stadio Olimpico z kandydatem do spadku z włoskiej elity Hellasem Werona. Już w poprzednim sezonie Hellas utrzymał się dopiero poprzez baraże, w których wygrał ze Spezią Calcio. Kapitanem Hellasu był w sobotę Paweł Dawidowicz.

AS Roma, bez Nicoli Zalewskiego w jedenastce, zdobyła prowadzenie 2:0 w drugim kwadransie. Romelu Lukaku oraz Lorenzo Pellegrini pokonali Lorenzo Montipo, a przy obu bramkach asystował ten sam zawodnik Stephan El Shaarawy.

Po przerwie posypały się żółte kartki, a jedna z nich została pokazana Pawłowi Dawidowiczowi. W 57. minucie Nicola Zalewski zastąpił po stronie gospodarzy Paulo Dybalę i rozpoczął się gorszy dla rzymian fragment meczu.

W 66. minucie AS Roma miała jeszcze szczęście, ponieważ Milan Djurić spudłował z rzutu karnego dla Hellasu. W 76. minucie nikt już nie uratował gospodarzy przy stratą bramki na 1:2. Michael Folorunsho sprawił, że końcówka meczu zapowiadała się całkiem interesująco. Rzymianie stracili połowę przewagi, ale na więcej nieszczęść sobie nie pozwolili i zdobyli pierwszy komplet punktów pod wodzą De Rossiego.

AS Roma - Hellas Werona 2:1 (2:0)
1:0 - Romelu Lukaku 19'
2:0 - Lorenzo Pellegrini 25'
2:1 - Michael Folorunsho 76'

W 66. minucie Milan Djurić (Hellas) nie wykorzystał rzutu karnego. Strzelił niecelnie.

Roma: Rui Patricio - Rick Karsdorp, Diego Llorente, Dean Huijsen, Leonardo Spinazzola (28' Rasmus Kristensen) - Edoardo Bove, Leandro Paredes, Lorenzo Pellegrini - Paulo Dybala (57' Nicola Zalewski), Stephan El Shaarawy (81' Andrea Belotti) - Romelu Lukaku

Hellas: Lorenzo Montipo - Jackson Tchatchoua, Paweł Dawidowicz, Giangiacomo Magnani, Juan Cabal - Suat Serdar, Michael Folorunsho - Riccardo Saponara (77' Juan Manuel Cruz), Tomas Suslov, Jordi Mboula (46' Federico Bonazzoli) - Milan Djurić (77' Thomas Henry)

Żółte kartki: Paredes, Llorente (Roma) oraz Dawidowicz, Folorunsho (Hellas)

Sędzia: Juan Luca Sacchi