Fernando Santos od pewnego czasu jest trenerem Besiktasu Stambuł. Dotychczas jego krótka przygoda w Turcji wyglądała dobrze, ale w sobotę jego drużynie przytrafiła się ogromna wpadka.

Kuba Duda
Kuba Duda
Fernando Santos Getty Images / Ahmad Mora / Fernando Santos
Po rozstaniu z reprezentacją Polski Fernando Santos nie musiał długo czekać na znalezienie nowego pracodawcy. Od kilku tygodni Portugalczyk jest trenerem Besiktasu Stambuł, z którym co prawda nie zdobędzie mistrzostwa Turcji, ale jego zadaniem jest zakwalifikowanie się do eliminacji Ligi Europy.

Obecnie jego drużyna jest czwarta, co daje jedynie grę o Ligę Konferencji Europy, ale do trzeciego Trabzonsporu traci zaledwie dwa punkty. Jednak sytuacja stambulskiego zespołu po sobotnim meczu się trochę skomplikowała.

20 stycznia ten zasłużony klub pojechał na wyjazdowe starcie z Pendiksporem, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Super Lig. Oczywiście, starcie poza domem mogło sprawić problemy, ale czegoś takiego nie spodziewali się nawet najbardziej pesymistycznie nastawieni kibice Besiktasu.

Rywalizacja rozpoczęła się bardzo słabo dla drużyny Fernando Santosa, bo ta już po czterech minutach przegrywała 0:1. Po tym golu ekipa gości rzuciła się do ataku i tworzyła swoje okazje, ale nie była w stanie umieścić piłki w siatce rywala.

Natomiast zawodnicy gospodarzy przetrwali trudne momenty i w końcówce trzykrotnie zaskoczyli wyżej notowanych przeciwników. Od 70. do 82. minuty zdobyli aż trzy bramki. Bohaterem okazał się Halil Akbunar, który w te kilkanaście minut strzelił gola i zanotował dwie asysty.

Jest to pierwsza porażka Fernando Santosa podczas jego krótkiej przygody w Besiktasie. Dotychczas portugalski szkoleniowiec prowadził zespół w trzech meczach i wszystkie z nich wygrał. Teraz jednak przyszło mu przełknąć gorycz przegranej i była ona z gatunku tych bolesnych.

Pendikspor - Besiktas Stambuł 4:0 (1:0)
1:0 - Umut Nayir 4'
2:0 - Halil Akbunar 70'
3:0 - Mame Thiam 74'
4:0 - Sequeira 82'