Adam Buksa z kolejnym trafieniem

Adam Buksa po raz 10. w tym sezonie tureckiej Super Lig wpisał się na listę strzelców. Tym razem jego bramka pomogła Antalyasporowi pokonać Sivasspor (2:1).

Bartłomiej Bukowski
Adam Buksa Getty Images / Orhan Cicek/Anadolu / Na zdjęciu: Adam Buksa
Bardzo dobry sezon w Turcji notuje Adam Buksa. Polak ma pewne miejsce w jedenastce Antalyasporu, za co odwdzięcza się trenerowi kolejnymi trafieniami.

W środę, w meczu z Sivassporem trafił po raz 10. Tym razem 27-latek, w 28. minucie meczu, pewnie wykorzystał rzut karny, wyrównując wynik na 1:1.

Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie pierwszej połowy, na 2:1 podwyższył natomiast Dario Sarić, czym ustalił rezultat spotkania.

Buksa, z 10 bramkami, zajmuje obecnie 4. miejsce na liście najskuteczniejszych snajperów ligi. Przed nim znajdują się jedynie Mauro Icardi (Galatasaray, 12), Mame Thiam (Pendikspor, 13) oraz Edin Dżeko (Fenerbahce, 16).

Antalyaspor z kolei, dzięki wygranej, awansował na 5. miejsce w tabeli. Do 4. miejsca, gwarantującego grę w europejskich pucharach, traci 3 "oczka".

Antalyaspor - Sivasspor 2:1 (2:1)

0:1 - Fode Koita 13'
1:1 - Adam Buksa 28'
2:1 - Dario Sarić 45+3'