Xavi komentuje zmianę Roberta Lewandowskiego. "Potrzebowaliśmy tego"

W rywalizacji z Realem Betis Robert Lewandowski został zmieniony w 63. minucie przy niekorzystnym dla Barcelony wyniku. Na temat tej decyzji wypowiedział się Xavi.

Kuba Duda
Kuba Duda
Xavi Getty Images / Eric Verhoeven/Soccrates / Na zdjęciu: Xavi
Ten sezon nie jest dobry dla Roberta Lewandowskiego. Polak nie umie znaleźć swojego rytmu i nie dość, że zwyczajnie średnio wygląda na boisku, to również ma ogromne kłopoty z regularnym trafianiem do bramki rywali.

Tego przed startem obecnego sezonu się nie spodziewaliśmy i wielu kibiców FC Barcelony powoli traci cierpliwość do kapitana reprezentacji Polski. Wygląda też na to, że defekty doświadczonego napastnika coraz częściej widzi również Xavi.

Hiszpański trener nie waha się przed zdjęciem Lewandowskiego z boiska, co też zrobił przy okazji meczu z Realem. W Sewilli "Lewy" opuścił murawę w 63. minucie. - Lewandowski wciąż będzie dla nas bardzo istotny. Zmieniłem go, bo potrzebowaliśmy napastnika atakującego wolne przestrzenie, co jest dużym atutem Vitora Roque. Ta zmiana nie polega na wskazywaniu kogokolwiek - stwierdził Xavi.

Natomiast nie da się uciec od tego, że konkurenci coraz mocniej naciskają na polskiego strzelca. Sprowadzony niedawno do klubu Roque zaczyna być odważnie wprowadzany, a świetną formę zaczyna przejawiać również Ferran Torres.

Hiszpan zanotował hat-tricka w rywalizacji z Realem Betis i dał sygnał, że może być bardzo istotną postacią w zespole. W dodatku dobry impuls dał wprowadzony z ławki Joao Felix, który zdobył bramkę na 3:2 dla Barcy. Konkurencja nie śpi, a Lewandowski nie wygląda zbyt dobrze.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)