Znamy pierwszego półfinalistę Pucharu Króla. Trzy gole w ćwierćfinale

We wtorkowy wieczór poznaliśmy pierwszego półfinalistę rozgrywek o Puchar Króla. Celta Vigo na własnym stadionie 1:2 przegrała z Realem Sociedad.

Michał Piegza
Real Sociedad awansował do półfinału Pucharu Króla PAP/EPA / PAP/EPA/Salvador Sas / Real Sociedad awansował do półfinału Pucharu Króla
Nie było niespodzianki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym rozgrywek o Puchar Króla. Walcząca o utrzymanie w La Lidze Celta rywalizowała z dużo wyżej notowanym Realem Sociedad.

Goście kapitalnie weszli w spotkanie. Już w 2. minucie Mikel Oyarzabal zdobył gola dla drużyny z San Sebastian.

Przegrywając Celta starała się poszukać wyrównania i ewentualnej dogrywki. Gospodarze wykreowali kilka okazji, ale brakowało im spokoju pod bramką przyjezdnych.

W 66. minucie Real Sociedad wyprowadził zabójczą kontrę. Wybiegającego z bramki golkipera uprzedził Sheraldo Becker, strzałem sprzed pola karnego pewnie trafiając do siatki.

Celta do końca starała się wrócić do gry. Udało się dopiero w doliczonym czasie. Gola dla Celty zdobył de la Torre. Na więcej drużyny z Vigo nie było już stać.

Kolejne emocje w Pucharze Króla już w środę. Rozegrane zostaną dwa mecze, w tym potyczka Athletiku Bilbao z FC Barceloną. Na relację NA ŻYWO z tej potyczki zapraszamy.

Celta Vigo - Real Sociedad 1:2 (0:1)
0:1 - Oyarzabal 2'
0:2 - Becker 66'
1:2 - de la Torre 90+2'