Legia Warszawa dogoniła przeciwnika. Pucharowicz nadal niepokonany

Po dwóch zwycięstwach w okresie przygotowań, Legia Warszawa tym razem zremisowała. Uczestnik Ligi Konferencji Europy zmierzył się w sparingu z Rapidem Wiedeń i zakończył się on wynikiem 1:1.

Josue WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Josue
Legia Warszawa zmierzyła się z zespołem, który zajmuje szóste miejsce w austriackiej Bundeslidze, a w poprzednim sezonie pokazał się w finale Pucharu Austrii.

Oba gole padły w drugiej połowie sparingu. Rapid Wiedeń zdobył prowadzenie w 62. minucie strzałem doświadczonego Guido Burgstallera. Austriacki zespół nacieszył się zaliczką tylko przez kwadrans. Do remisu 1:1 doprowadził w 77. minucie Josue, który pokonał bramkarza Rapidu strzałem z rzutu karnego. Josue pojawił się na boisku z ławki rezerwowych w przerwie.

Legia trenuje na zgrupowaniu w tureckim Belek. Remis 1:1 z Rapidem jest jej pierwszym w okresie przygotowań po zwycięstwach 6:0 z Olimpią Elbląg oraz 1:0 z Ordabasami Szymkent. Przed podopiecznymi Kosty Runjaicia dwa mecze kontrolne. Jeszcze w Belek zmierzą się z Buducnostem Podgorica i Dynamem Kijów.

Legii nie będzie wiosną w Fortuna Pucharze Polski, ale jako jedyna w PKO Ekstraklasie przygotowuje się do meczów w europejskim pucharze. Wicemistrz Polski dostał się z drugiego miejsca w grupie do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy.

Legia Warszawa - Rapid Wiedeń 1:1 (0:0)
0:1 - Guido Burgstaller 62'
1:1 - Josue (k.) 77'

Legia: Kacper Tobiasz - Radovan Pankov (46' Marco Burch), Steve Kapuadi (80' Jan Ziółkowski), Yuri Ribeiro (46' Artur Jędrzejczyk), Paweł Wszołek (46' Patryk Kun), Juergen Elitim (46' Rafał Augustyniak), Bartosz Kapustka (61' Filip Rejczyk, 80' Wojciech Urbański), Ryoya Morishita (61' Gil Dias), Marc Gual (46' Josue), Tomas Pekhart (46' Maciej Rosołek), Ernest Muci (61' Blaz Kramer)

Czy Legia Warszawa zostanie w tym sezonie mistrzem Polski?