Ligue 1: Olympique Lyon nad przepaścią!

Spadek Olympique Lyon z Ligue 1 coraz bardziej prawdopodobny! Siedmiokrotny mistrz Francji przegrał ze Stade Rennais 2:3 i jego sytuacja w tabeli wygląda bardzo źle.

Szymon Mierzyński
Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu Instagram / Olympique Lyon / Piłkarze Olympique Lyon wygrali po raz czwarty z rzędu
O porażce gospodarzy zdecydowała koszmarna w ich wykonaniu pierwsza połowa. Wynik otworzył ładnym strzałem w krótki róg Martin Terrier, który ostatecznie skompletował dublet, a oprócz niego, do siatki trafił też Desire Doue.

Ekipa Juliena Stephana schodziła na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem i wtedy wydawało się, że emocji już nie będzie.

"Les Gones" na drugą część wyszli jednak odmienieni i pokazali zupełnie inną twarz. Efektem były trafienia Henrique Silvy oraz Alexandre'a Lacazette'a. Po złapaniu kontaktu gospodarze mieli jeszcze kwadrans, by uratować choć remis, ale nic więcej nie wskórali i doznali porażki 2:3.

Ten wynik oznacza, że Olympique pozostaje z dorobkiem 16 pkt., co daje mu 16. miejsce w tabeli Ligue 1. Na finiszu oznaczałoby ono konieczność gry w barażach o utrzymanie.

Stade Rennais nie ma takich problemów. Jest już na 9. pozycji i zamiast batalii o byt, może myśleć nawet o europejskich pucharach.

Olympique Lyon - Stade Rennais 2:3 (0:3)
0:1 - Martin Terrier 21'
0:2 - Desire Doue 36'
0:3 - Martin Terrier 41'
1:3 - Henrique Silva 57'
2:3 - Alexandre Lacazette 78'

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Olympique Lyon utrzyma się w Ligue 1?