Puchar Anglii: ekipa Jakuba Modera gra dalej. Krystian Bielik i spółka nie zatrzymali Leicester City

Zespół Brighton and Hove Albion, którego zawodnikiem jest Jakub Moder, w 1/16 finału Pucharu Anglii pokonał na wyjeździe Sheffield United 5:2 i awansował do kolejnego etapu rozgrywek. Natomiast odpadła ekipa Birmingham City (Krystian Bielik).

Tomasz Rosiński
Jakub Moder Newspix / Paul Terry / Na zdjęciu: Jakub Moder
Drużyna Brighton przystępowała do sobotniej konfrontacji w PA z Sheffield w roli faworyta i potwierdziła to miano zwyciężając po bardzo dobrej drugiej połowie.

Do przerwy Mewy remisowały z podopiecznymi Chrisa Wildera 2:2. Jednakże po zmianie stron show skradł Joao Pedro, który strzelił dwa gole i tym samym skompletował hat-tricka. Wynik starcia na 5:2 dla gości już w doliczonym czasie gry ustalił Danny Welbeck. Jakub Moder nie pojawił się na boisku.

Również za sprawą udanej drugiej odsłony meczu do następnej rundy zmagań awansowali piłkarze Leicester City, którzy wyeliminowali Birmingham Bielika (występował przez cały mecz na środku obrony). Wygraną 3:0 Lisom zapewniły trafienia Jamie'ego Vardy'egoDennisa Praeta i Yunusa Akguna.

Niespodziankę sprawiło Luton Town, które uporało się z Evertonem (2:1). Natomiast do sensacji doprowadzili gracze VI-ligowego Maidstone United, ogrywając na wyjeździe wicelidera The Championship - Ipswich Town 2:1.

Jedyny remis padł w starciu Leeds United z Plymouth Argyle (1:1) i tym samym o awansie którejś z tych ekip do 1/8 finału Pucharu Anglii przesądzi rewanż.

Puchar Anglii, 1/16 finału:

Sheffield United - Brighton and Hove Albion 2:5 (2:2)
2:5 - Danny Welbeck 90+7'

*Jakub Moder (Brighton and Hove Albion) spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Leicester City - Birmingham City 3:0 (0:0)
1:0 - Jamie Vardy 47'
2:0 - Yunus Akgun 72'
3:0 - Dennis Praet 88'

*Krystian Bielik (Birmingham City) rozegrał cały mecz.

Everton - Luton Town 1:2 (0:1)
0:1 - Witalij Mykolenko 39' (sam.)
1:1 - Jack Harrison 55'
1:2 - Cauley Woodrow 90+6'

Leeds United - Plymouth Argyle 1:1 (1:0)
1:0 - Jaidon Anthony 31'
1:1 - Adam Randell 73'

Ipswich Town - Maidstone United 1:2 (0:1)
0:1 - Lamar Reynolds 43'
1:1 - Jeremy Sarmiento 56'
1:2 - Sam Corne 66'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Która drużyna po rewanżu awansuje do 1/8 finału Pucharu Anglii?