Puchar Anglii: dwa gole w meczu Fulham z Newcastle

Poznaliśmy kolejny zespół, który awansował do 1/8 finału rozgrywek Pucharu Anglii. Piłkarze Newcastle pokonali 2:0 Fulham na jego boisku.

Michał Piegza
Piłkarze Newcastle United jesienią 2023 roku Instagram / Newcastle United / Piłkarze Newcastle United jesienią 2023 roku
Nie było zbyt wielu emocji w meczu 1/16 finału Pucharu Anglii. Piłkarze Fulham podejmowali Newcastle United.

W premierowej odsłonie padł tylko jeden gol. Na sześć minut przed przerwą Bruno Guimaraes zagrał do Sean Longstaff, a ten skierował piłkę do bramki miejscowych. Arbiter potrzebował jeszcze konsultacji z VAR-em. Ostatecznie arbiter wskazał na środek.

Trzy minuty później goście po raz drugi zdobyli gola. Tym razem Jacob Murphy był na spalonym.

Po zmianie stron przyjezdni potrzebowali kwadransa, aby zapewnić sobie spokój. Wówczas Dan Burn zachował najwięcej sprytu w polu karnym londyńczyków i dobił piłkę do bramki.

Piłkarze Fulham starali się złapać kontakt bramkowy, ale w sobotni wieczór nie było ich stać na zbyt wiele. Gracze Newcastle pewnie awansowali do 1/8 finału Pucharu Anglii.

Fulham FC - Newcastle United 0:2 (0:1)
0:1 - Sean Longstaff 39'
0:2 - Dan Burn 61'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Newcastle United zdobędzie Puchar Anglii?