Przejmująca chwila na stadionie Barcelony. Jest nagranie

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra meczu La Liga pomiędzy Barceloną i Villarreal Estadi Olimpic Lluis Companys zamilkło. To był piękny gest.

Piotr Bobakowski
Robert Lewandowski (minuta ciszy przed meczem Barcelona - Villarreal) Getty Images / David S.Bustamante/Soccrates/Getty Images/ twitter.com/FCBarcelona / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (minuta ciszy przed meczem Barcelona - Villarreal)
Piłkarze FC Barcelony i Villarreal CF przed sobotnim (27 stycznia) pojedynkiem La Liga w stolicy Katalonii (relacja TUTAJ) oddali hołd ostatnio zmarłym: legendzie futbolu Franzowi Beckenbauerowi i znanemu fotografowi Horacio Segui Lopezowi, a także fanom Sevilli, którzy tragicznie zginęli w wypadku drogowym.

Sędzia Jose Luis Munuera Montero przed meczem na Estadi Olimpic Lluis Companys zarządził minutę ciszy. Na profilu klubu z Barcelony na portalu X (dawniej Twitter) zamieszczono wideo ze stadionu (patrz poniżej).

Ekipa aktualnych mistrzów Hiszpanii wróciła przed własną publiczność po ponad miesięcznej przerwie. Po raz ostatni Barca zagrała u siebie 20 grudnia 2023 r. z Almerią (3:2).

Media społecznościowe obiegły dziś migawki z powitania zawodników Dumy Katalonii z niepełnosprawnym chłopcem, który czekał na wyjście swoich idoli na rozgrzewkę przed starciem z Villarreal (więcej TUTAJ).