Kolejne młodzieżowe Euro w Polsce. Poznaliśmy miasta-gospodarze

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook / PGE FKS Stal Mielec / Na zdjęciu: Stadion Miejski w Mielcu
Facebook / PGE FKS Stal Mielec / Na zdjęciu: Stadion Miejski w Mielcu
zdjęcie autora artykułu

W czerwcu 2025 roku Polska będzie gospodarzem piłkarskich Mistrzostw Europy kobiet do lat 19. PZPN poinformował, w jakich miastach toczyć się będzie rywalizacja.

W Polsce odbywały się już imprezy mistrzowskie w męskiej piłce nożnej, jak Euro 2012, Mistrzostwa Świata do lat 20 (2019), Mistrzostwa Europy U-21 (2017), czy finały Ligi Europy 2015 i 2021. Teraz przyszedł czas na wydarzenia w futbolu kobiecym. W roku 2025 w naszym kraju toczyć się będzie rywalizacja o Mistrzostwo Europy kobiet do lat 19.

- Decyzja UEFA o przyznaniu nam organizacji finałów mistrzostw Europy kobiet do lat 19 to dowód uznania naszych wysiłków i zaangażowania w rozwój piłki nożnej kobiet. Przyjęta przez zarząd PZPN "Strategia Piłki Nożnej Kobiet w Polsce na lata 2022-26" jest jednym z najważniejszych dokumentów wskazujących kierunek naszej codziennej pracy w tym obszarze, a turniej kolejnym krokiem milowym na drodze do jej realizacji. Jestem przekonany, że to będzie piłkarskie święto, zorganizowane na najwyższym poziomie - przekonuje prezes PZPN Cezary Kulesza cytowany na stronie "Łączy Nas Piłka".

W Euro U-19 2025 udział weźmie osiem zespołów. Polska - jako gospodarz - ma już zapewniony udział bez konieczności brania udziału w eliminacjach. Zespołu zostaną podzielone na dwie grupy po cztery drużyny, z których po dwie awansują do półfinałów i jednocześnie zapewnią sobie też prawo udziału w Mistrzostwach Świata U-20, które w 2026 roku także odbędą się w naszym kraju.

Na 500 dni przed rozpoczęciem europejskiego czempionatu krajowa centrala piłkarska ogłosiła miasta, w których odbywać się będzie turniej. 25 meczów turnieju finałowego rozegrane zostaną na Stadionie Miejskim w Mielcu, Stadionie Miejskim Stali w Rzeszowie, Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu oraz Podkarpackim Centrum Sportu w Stalowej Woli.

Pierwsza wizyta robocza przedstawicieli UEFA odbyła się już w połowie listopada 2023 roku. Sprawdzono wówczas całą infrastrukturę pod Mistrzostwa Europy - nie tylko stadionową, ale również hotelową i treningową. Kolejne takie spotkania mają odbyć się w roku 2024.

Kobiece młodzieżowe Euro rozpocznie się 15 czerwca 2025 roku, a finał rozegrany zostanie 27 czerwca.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: dwa strzały i za każdym razem okno. Popis piłkarza z Ekstraklasy

Czytaj również: Historyczny sukces reprezentacji Polski. "Nie mam kompleksów"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy reprezentacja Polski wyjdzie z grupy na Euro U-19 2025?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)