Kylian Mbappe nabroił, po czym wszystko naprawił

Najlepszy strzelec Ligue 1 rozpoczął mecz przeciwko RC Strasbourg Alsace od zmarnowania rzutu karnego. Później Kylian Mbappe wziął sprawy w swoje ręce - zdobył gola, asystował, a Paris Saint-Germain odniosło zwycięstwo 2:1.

Mecz Ligue 1: Paris Saint-Germain - AS Monaco Twitter / PSG / Mecz Ligue 1: Paris Saint-Germain - AS Monaco
Paryżanie mieli możliwość zdobycia gola już w 6. minucie. Okazja wydawała się być idealna, ponieważ Kylian Mbappe zabrał się za wykonanie rzutu karnego za wycięcie rozpędzonego w szesnastce Randala Kolo Muaniego. Reprezentant Francji oddał nieco zbyt nonszalanckie uderzenie, jakby nie miał dobrego pomysłu, przez co ułatwił wykonanie obrony Alli Bellaarouchowi.

Kylian Mbappe zrehabilitował się za zmarnowanie rzutu karnego w 31. minucie. Zemsta na bramkarzu ze Strasburga była słodka, ponieważ bramka na 1:0 dla Paris Saint-Germain padła po ogromnym błędzie Alli Bellaaroucha. W nieskończoność czekał z wykopnięciem piłki i kiedy to zrobił, to trafił w nadbiegającego Marco Asensio. Po chwili Kylian Mbappe strzelił do odsłoniętej siatki.

Lider Paris Saint-Germain mógł zapomnieć o rzucie karnym i cieszył się z 20. gola w sezonie Ligue 1. Kylian Mbappe nie ma równego sobie konkurenta w walce o koronę króla strzelców, ponieważ drugi w rankingu Wissam Ben Yedder zdobył 10 bramek.

W pierwszej połowie pod dużym ciśnieniem był również sędzia Ruddy Buquet. Nie zdecydował się on na pokazanie czerwonej kartki Lucasowi Hernandezowi i skończyło się na napomnieniu dla doświadczonego zawodnika za ostry faul. Z kolei w końcówce podstawowego czasu sędzia nie zareagował na upadek w szesnastce przeciwnika Kyliana Mbappe. Nie było jednak również kartonika za symulowanie. Po tych kontrowersjach konieczne było doliczenie aż pięciu minut do podstawowego czasu.

Po przerwie drużyny skupiły się na atakowaniu. Marco Asensio strzelił na 2:0 dla PSG w 49. minucie. Tym razem to on dostał podanie tak dobre od Kyliana Mbappe, że grzechem byłoby go nie wykorzystać. Gospodarze jeszcze podnieśli temperaturę końcówki meczu uderzeniem na 1:2 Dilane Bakwy w 68. minucie. Pokonał on Gianluigiego Donnarummę po wymierzonej wrzutce Angelo Gabriela. Na więcej ekipę ze Strasburga nie było stać.

RC Strasbourg Alsace - Paris Saint-Germain 1:2 (0:1)
0:1 - Kylian Mbappe 31'
0:2 - Marco Asensio 49'
1:2 - Dilane Bakwa 68'

W 6. minucie Kylian Mbappe (PSG) nie wykorzystał rzutu karnego. Alla Bellaarouch obronił.

Strasbourg: Alla Bellaarouch - Marvin Senaya, Lucas Perrin, Abakar Sylla, Frederic Guilbert - Junior Mwanga (89' Mohamed Bechikh), Ibrahima Sissoko, Halib Diarra (83' Jessy Deminguet) - Dilane Bakwa, Moise Sahi Dion (52' Emanuel Emegha), Angelo

PSG: Gianluigi Donnarumma - Carlos Soler (87' Nordi Mukiele), Marquinhos (82' Danilo), Lucas Beraldo, Lucas Hernandez - Fabian Ruiz, Manuel Ugarte (54' Vitinha), Warren Zaire-Emery - Randal Kolo Muani (82' Goncalo Ramos), Kylian Mbappe, Marco Asensio

Żółte kartki: Sissoko, Mwanga, Senaya (Strasbourg) oraz Hernandez (PSG)

Sędzia: Ruddy Buquet