Ale numer! Alisson wcielił się w Kariusa [WIDEO]

Alisson nie zwykł popełniać tak poważnych błędów. Bramkarz Liverpoolu w hitowym starciu z Arsenalem zawiódł na całej linii.

Rafał Szymański
błąd Alissona Twitter / Viaplay / Na zdjęciu: błąd Alissona
W meczu o dużym ciężarze gatunkowym Arsenal FC pokazał swoją wyższość nad aktualnym liderem Premier League. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się Bukayo Saka oraz Gabriel Magalhaes (gol samobójczy).

Do 67. minuty starcia utrzymywał się remis 1:1 "Kanonierów" z Liverpoolem. Wówczas katastrofalną w skutkach wpadkę zaliczył Alisson, który wybiegł z bramki i miał zamiar interweniować przed polem karnym.

Brazylijski bramkarz chciał zażegnać niebezpieczeństwo wybiciem. Kibice obecni na Emirates Stadium byli w ciężkim szoku, gdy fatalnie skiksował. Po zupełnie nieudanym zagraniu Alissona, do piłki dopadł jego rodak. Gabriel Martinelli z łatwością znalazł drogę do siatki.

Po interwencji Alissona, sympatycy Liverpoolu mogli przypomnieć sobie czasy, kiedy miejsce między słupkami zajmował Loris Karius. Niemiec musiał odejść z klubu po niebywałych wpadkach w finale Ligi Mistrzów.

W doliczonym czasie dzieło zwieńczył Leandro Trossard. Arsenal zwyciężył 3:1 i zaczął odrabiać straty do prowadzącego w stawce zespołu "The Reds".