Kluczowi piłkarze na dłużej w Ruchu Chorzów. Obaj przedłużyli kontrakty

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Ruchu Chorzów
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: radość piłkarzy Ruchu Chorzów
zdjęcie autora artykułu

Przed Ruchem Chorzów bardzo ważna runda wiosenna. Beniaminka PKO Ekstraklasy czeka walka o utrzymanie w lidze. Klub przekazał kibicom wieści, które mogą napawać optymizmem.

[tag=552]

Ruch Chorzów[/tag] zajmuje obecnie 17. miejsce w tabeli PKO Ekstraklasy. Śląski zespół traci sześć punktów do lokaty dającej utrzymanie w lidze.

W związku z rozczarowującymi wynikami osiąganymi przez drużynę z posadą trenera pożegnał się Jarosław Skrobacz. Jego następcą został Jan Woś, który prowadził zespół w zaledwie sześciu spotkaniach.

Przed rundą wiosenną zarząd Ruchu zdecydował się na zatrudnienie Janusza Niedźwiedzia. Klub jest także aktywny na rynku transferowym. Dobrą wiadomością dla kibiców beniaminka jest również przedłużenie kontraktów przez dwóch ważnych piłkarzy.

Swoje umowy do końca czerwca 2025 roku przedłużyli Daniel Szczepan oraz Tomasz Wójtowicz. Pierwszy z nich zdobył w lidze siedem bramek i zaliczył asystę. Drugi z wymienionych zawodników jest wychowankiem klubu, a w rundzie jesiennej rozegrał 14 ligowych meczów, w czasie których raz trafił do siatki i raz asystował.

Czytaj także: Konspiracja w Ruchu Chorzów. Ostatni sprawdzian za beniaminkiem Hiszpański transfer Ruchu Chorzów. Za nim trudny czas

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Nie minęło nawet 20 sekund. Szalony początek meczu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty