Sędzia nie miał litości. Zobacz, po ilu sekundach ten piłkarz wyleciał z boiska

Początek rundy wiosennej w PKO Ekstraklasie nie jest udany dla Leonardo Rochy. Portugalczyk już w 15. sekundzie meczu z Cracovią dopuścił się faulu, za który został ukarany czerwoną kartką.

Szymon Michalski
faul Leonardo Rochy Twitter / Canal+ Sport / faul Leonardo Rochy
Kilkutygodniowa przerwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy dobiegła końca. W drugi weekend lutego najlepsze polskie zespoły wróciły do rywalizacji. Jednym z pierwszych spotkań w rundzie wiosennej było starcie Cracovii z Radomiakiem Radom. Mecz ten zaczął się w sobotę 10 lutego o godzinie 15:00.

Spotkanie to ledwie się rozpoczęło, a dla niektórych już się zakończyło. Mowa o Leonardo Rosze, który raptem 15. sekund po pierwszym gwizdku sędziego sfaulował Patryka Sokołowskiego. Arbiter nie wahał się długo i po chwili pokazał Portugalczykowi czerwoną kartkę.

Dodajmy, że sędzia Piotr Lasyk nie skorzystał w tej sytuacji z wozu VAR. Tym samym była to jedna z najszybszych czerwonych kartek w historii piłki nożnej (wideo z omawianego faulu Leonardo Rochy znajduje się na końcu artykułu).

Radomiak Radom brutalnie odczuł stratę jednego zawodnika. Kilka minut po tym, jak Portugalczyk opuścił boisko, Cracovia wyszła na prowadzenie. Gospodarze nie zadowolili się jednak jednobramkowym prowadzeniem.

Jeszcze przed przerwą bramkarz gości miał na swoim koncie trzy przepuszczone gole. W drugiej połowie miejscowi podwyższyli prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cracovii w stosunku 6:0.